Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Meglehetne ezt valahogy...

Meglehetne ezt valahogy csinálni Windowsban programmal, C kóddal, parancsfájllal, vagy bármivel?

Figyelt kérdés

Tegyük fel, van egy futtatható fájl, például a paint.exe. Én pont nem akarom, hogy látszódjon, hogy ez az eredeti futtatható állomány, ezért átnevezem a kiterjesztést, pl. paint.dll-re. Így laikus előtt nem látszódik, hogy ez az eredeti alkalmazás.

Amit szeretnék, hogy ezt a névlegesen DLL fájlt egy másik program, kód, paranssor (*.bat fájl), vagy bármi más valahogyan futtasa úgy, mintha EXE kiterjesztésű lenne, DE mindenképpen a nélkül, hogy át kéne nevezni.


Konkrétabban ahhoz kéne a megoldás, hogy meg tudjam csinálni, hogy egy bizonyos program csak egyfajta paraméterezéssel legyen futtatható. Nem akarok sem vírust írni, sem a nevem alatt más programját kiadni! Kérem, emiatt ne támadjatok látatlanban és oktalanul.


Előre is köszönöm!



2014. okt. 23. 20:45
 1/4 anonim ***** válasza:
Minek?
2014. okt. 23. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

OTT ÍRTAM HOGY MINEK!! ááááááá


hogy meg tudjam csinálni, hogy egy bizonyos program csak egyfajta paraméterezéssel legyen futtatható


testvéremnek kölcsönadtam a laptopom, mondván hogy ő is tudja netezésre használni. Viszont miután elkezdett holmi játékokat is letölteni, morcos lettem, és megcsináltam, hogy a windows intéző helyett a chrome induljon alapból. Viszont így még mindig el tudja érni, amit a feladatkezelőben, ha helyi elérési utakat ad meg (pl. C:\valami).


Ezért kellene. Így már érthető, vagy még mindig tovább kéne magyarázzam a dolgot.

2014. okt. 23. 23:56
 3/4 anonim ***** válasza:

Nem fog menni.

Onnantól kezdve, hogy valaminek a kiterjesztése nem exe, az Windowsban nem futtatható program, nem is fog futni.

Ha korlátozni akarod a felhasználást, arra találták ki a felhasználó szintű fiókot, ahol rendszergazdaként beállíthatod, hogy mi legyen elérető s mi nem.

2014. okt. 24. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Azóta már sikerült. Meg lehet oldani!


Windows XP-ben (nem tudom, hogy szervízpack nélküli verzióban, vagy sem) parancssorosan van egy "start" parancs. (Nem alkalmazás, megnéztem, gondolom a cmd.exe parancsértelmezőn belül van implementálva). Ezzel futtatható bármilyen névleges kiterjesztésű fájl, ami valójában egy futtatható alkalmazás binárisa.


Szóval meg lehet csinálni. Kipróbáltam, tehát számomra tuti!


Ráadásul még egyéb megoldásokról is olvastam azóta, ahhol a CLASSES_ROOT regisztrációs bejegyzésen belül lehet hozzárendelni adott kiterjesztéseket azonnali binárisként való futtatáshoz a Windows szintjén.

2014. okt. 24. 17:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!