Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Blender 3D-s programhoz...

Blender 3D-s programhoz tudtok modelleket javasolni?

Figyelt kérdés

A Blender nevű 3D-s programhoz keresek emberi modelleket amiket le lehet tölteni és fel vannak csontozva (találtam már olyant ami pl vállba nem tudtam mozgatni mert a kulcs csontnál és a vállnál lévő forgáspontok nem voltak egyesítve, és ehhez nem értek). Tehát ilyen modelleket megköszönöm ha tudtok belinkelni, fiút és lányt is.

Köszönöm előre is.



2014. okt. 29. 09:18
 1/3 tabaki ***** válasza:

[link]

Tudsz vele a Blenderbe importálható (.MHX) modelleket készíteni. A mozgatórendszere alaposan eltér attól, amit a sima csontozásnál megszoktál, de érdemes kitanulni. A felöltöztetés terén még nincsenek tapasztalataim.


„vállba nem tudtam mozgatni mert a kulcs csontnál és a vállnál lévő forgáspontok nem voltak egyesítve, és ehhez nem értek”


Ezt meg vagy nem értem, vagy problémátlan. Itt egy széttagolt váz:

[link]

A csontmenü Parent ablakában kijelölöd, hogy melyik másik csonthoz kapcsolódjon (pontosabban, hogy melyiknek a végpontjából eredjen):

[link]

És máris megvan a kapcsolat:

[link]

Arról nem csináltam képet, de ha a Connected checkboxot bejelölöd, a csont töve oda is ugrik a másik végéhez. Így beállíthatod az összes kapcsolatot:

[link]

De létrehozhatsz a kettő közé eső újabb csontot is. Kijelölöd az egyik csont végét, a másiknak meg a tövét:

[link]

Utána megnyomod az F gombot (remélem, fölfigyeltél rá, hogy milyen következetesen alkalmazható a más szerkesztésekből ismerős módszer):

[link]

A csatlakozást beállítod a fentebbiek szerint:

[link]

2014. okt. 29. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Kedves Tabaki, sok témát olvastam itt a 3D programokról és szinte mindegyikhez hozzátudtál szólni. Látom tényleg értesz hozzá és segítőszándék is van benned bőven. Felvehetem veled valahol a kapcsolatot?
2014. okt. 29. 18:54
 3/3 tabaki ***** válasza:

Megmondom őszintén, csak a Blenderben, néhány kisebb ingyenesben meg a POV-Rayben érzem magam valamennyire otthon, minden másról igencsak hézagosak az ismereteim, főleg azért, mert csak ingyenes programokat használok, de Windowst is csak akkor, ha muszáj.

Inkább ezeken az oldalakon tartsuk a kapcsolatot, akkor másnak is haszna lehet belőle. Ha valamiért küldeni szeretnél valamit, a tabakisakal@gmail.com címre postázhatod, csak ne felejts el itt is értesíteni róla (legalább privátban), mert magamtól ritkán jut eszembe megnyitni a postaládámat.

2014. okt. 30. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!