Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Ha előfizetnék Dropbox vagy...

Ha előfizetnék Dropbox vagy Google drive tárhelyre és a gépben lévő merevlemezen nincs annyi hely, amennyit a tárhelyszolgáltatónál előfizettem, mit lehetne tenni? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

Tehát előfizetek egy tárhelyre ami mondjuk 1 TB-s.

A merevlemezem összesen 320 GB-s, de fel van osztva ez is, tehát a C: meghajtó csak 120 GB, ahol ugye a program mappája van, amelyben az állományokat szinkronizálja. Nem tudok beletenni annyi fájlt, hogy feltöltsem a tárhelyet a kapacitás-korlát miatt... Ha pedig külső merevlemezt csatlakoztatok és oda helyezem a program mappáját, akkor nem garantálható hogy minden indításkor ugyanaz marad a betűjele, mivel USB-n csatlakozna és egy-egy USB eszköz csatlakoztatása megboríthatja a rendet...

Tegyük fel hogy ha sikerülne is a szinkronizálás és visszatenném a mappát a C: meghajtóra, akkor gondolom az összes szabad helyet lefoglalná magának rögtön és próbálná helyben szinkronizálni a fájlt, ami ugye nem menne, mivel jóval nagyobb adat van fent mint a szabad hely... Nem tudom érthetően írtam -e le a problémát...

Mivel ez egy laptop, másik merevlemezt nem tudok bele tenni, mármint e mellé, cserélni mondjuk lehetne de ha enélkül megoldható lenne a probléma, az jó lenne.



2014. nov. 8. 15:58
 1/3 anonim ***** válasza:

Értem a problémád! De nem kell feltétlenül, minden, a felhőben tárolt mappád szinkronizálnod. A szinkronizálni kívánt mappákat a letölthető kliensen belül kitudod választani.

Így a Dropboxba, vagy Google drivra (a webes felületet használva) feltudsz tölteni külön mappába akármilyen állományt anélkül, hogy azt azután szinkronizálnod kellene a gépeddel.

2014. nov. 8. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ. Ha úgy döntenék, hogy a kliensprogram intézze a feltöltést és megmutatnám meki a mappát egy külső adathordozón, utána pedig (miután feltöltött mindent) mondanám neki, hogy ne szinkronizáljon a kliensben, ezt is meg lehet majd oldani? Tehát ha visszateszem a mappát a C: meghajtóra akkor ne kezdje el letölteni a feltöltött fájlokat. Web-re belépve nem tudom ezt meg lehet -e mondani.

Most az a valószínűbb hogy Dropbox-ra esik a választásom de ez még nem biztos.

2014. nov. 8. 16:26
 3/3 anonim válasza:

Szintén zenész. Az 1TB-on gondolkodom. Azt nem lehet elérni, hogy a gépen az asztali kliensben csak lássam mi van fent, de ha meg akarom nyitni online tegye? Nem szeretném, ha helyet foglalna a gépemen egyáltalán. A nevét szinkronizálja meg a benne lévő neveket, de magukat a fájlokat ne.

Értem a válaszadót, hogy akkor az asztali kliensben adott mappát nem szinkronizálok, de akkor olyan mintha az nem is létezne.

2014. nov. 15. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!