Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Miért ilyen lassú a renderelés...

Miért ilyen lassú a renderelés Sony Vegassal?

Figyelt kérdés

Sony Vegas Pro 10.0-t használok, és nagyon lassú a renderelés egy sima Avi videónál (és nem HD). Egy 2 perces videót félóra alatt renderel, szerintem ez nagyon lassú.

A gépem adatai:

Pentium(r) dual-core cpu e5700, 3 GHz-es processzor

4GB Ram

és Windows XP-t használok.

Szerintetek mi lehet a probléma?



2014. nov. 15. 21:20
 1/3 anonim ***** válasza:

Windows 7-re állj át. Az XP elavult és támogatás hiányában veszélyes.


A hiba ott van, hogy AVI. Ha már ilyen programokat használsz, illene tudnod hogy videót akármilyen felbontása is legyen, csak h264-es mp4-ben renderelünk. Nem zabálja a ramot és nem hagy maga után 20 gigákat.

2014. nov. 16. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Részben igaza van ennek itt. Ugyanakkor 2 perces videót fél óra alatt renderelni abnormális, ha nincs mit számolni, csak tömöríteni. Vagy valamit nagyon elállítottál az avi renderben, vagy valami durva error van. Én sokáig használtam a 10-es Vegast, ilyen durva hibát nem csinált nekem, csak akkor renderelt ilyen lassan, amikor egy X2-es AMD-m volt sok évvel ezelőtt, és volt egyszerre átméretezés, grade (color correction) és még sok egyéb aljasság egyszerre. A Dual Core E5700 egy lassú szar, de 2 percet fél óráig renderelni mindenképp indokolatlan, a max olyan 15 perc, pláne sima videónál, ami nem HD. Hogy mi a megfejtés, nem tudom, de alátámaszthatom, hogy nem normális. Nézd meg, hogy ugyanolyan felbontásba ÉS FPS-be ÉS progresszívbe renderelsz-e!
2014. nov. 16. 03:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
2. válaszoló: Igen ugyanabban a felbontásban, FPS-ben, és progressive scan. Azért köszi a válaszokat, megpróbálom azt amit mondtatok.
2014. nov. 16. 11:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!