Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Wordből füzet formátumban...

Wordből füzet formátumban nyomtatás hogyan lehetséges?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Készítettem egy kis újságot a munkahelyemen. Meg van szerkesztve, kész van. A5ös formátumra van állítva a Word és két oldal kerül ebből egy A4-es oldal egyik felére , eddíg stimmel a dolog. BE is állítottam,hogy nyomtatásnál 2 oldal kerüljön egy oldalra és nyomtatás mind2 oldalra.


Lapozom az oldalakat,egy darabig szépen nő a számozás, majd egy üres oldal, ismét egy teli, ismét egy üres és folytatódik jól a számozás a végégig. Mit rontottam el?


Az első esetben 26 oldalas volt és a középső lapra, csak egy oldalt nyomtatott (A4 fele) így átszerkesztettem úgy ,hogy csak 25 oldal legyen,de úgy sem stimmelt. Valaki le tudna írni egy oldal sorrendet,vagy hogy mi lehet a hiba, mire kell figyelni?



#Word #füzet formátum
2014. dec. 9. 19:08
 1/5 coopper ***** válasza:
100%

Szia.


A nyomdászatban Kilövésnek hivják a dolgot és a következő képpen kell megoldani :


1. Először is a dokumentum oldalszámának oszthatónak kell lenni-e 4-gyel (4,8,12,16,20, stb). Ezt üres oldalak beszúrásával lehet elvégezni (a dokumentum elejére vagy végére).


2.a. Most a nyomtatási részt kell két felé szedni, tud-e a nyomtató kétoldalas oldalakat nyomtatni, ha igen akkor a wordban a nyomtatásnál az oldalakhoz beirod a nyomtatandó oldalak számát vesszővel elválasztva sorban és kinyomtatod, készen vagy.


2.b. Ha nem tud nyomtatni akkor először kinyomtatod az egyik oldalra eső lapokat, majd a papirt visszatéve a nyomtatóba (megforditva) kinyomtatod a másik oldalra eső oldalkat, itt is a nyomtatásnál az oldalakhoz, beirod az oldalszámok számát, vesszővel elválasztva, sorban.


Pl. ha van egy 24-oldalas dokumentumod akkor a következőként alakul a kilövés :


Kétoldalas nyomtatás esetén A4-es lapra 2 oldal nyomtatva (tehát az eredmény A5-ös lesz) : 24,1,2,23,22,3,4,21,20,5,6,19,18,7,8,17,16,9,10,15,14,11,12,13


1. oldalas nyomtatás esetén első oldalak (A4 oldal / 2 A5-ös lap 1 oldalra) : 24,1,22,3,20,5,18,7,16,9,14,11


1. oldalas nyomtatás esetén második oldalak (A4 oldal / 2 A5-ös lap 1 oldalra) :

2,23,4,21,6,19,8,17,10,15,12,13


Kilövés.xls ami kiszámolja a kilövést (A 4-gyel oszthatóságot nem viszgálja ) : [link]


Word nyomtatás oldalak sorban, 2.b. eset kép : [link]


Sok sikert.

üdv.

2014. dec. 9. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Ez aztán kimerítő válasz :) Köszi. Amit nem értek:


Ha most van 26 oldalam és beszúrok még két oldalt a legvégére (az utolsó oldal után üresen),hogy 28 oldalam legyen, akkor úgy kezdődik majd,hogy 28,1,2,27,3,4 Tehát nem stimmel a dolog,mert nekem az 1. oldal az a fedőlap és a mostani 26. oldal a "hátlap". Nem tudom,hogy mennyire vagyok érthető.

2014. dec. 9. 20:44
 3/5 coopper ***** válasza:
100%

Szia.


Értem a gondot.


De, gondolj bele : Összehajtod középen az A4-es papirt, hogy A5-öst kapj belőle.


Hogyan szoktunk olvasni (milyen irányból) ?


Balról jobbra. (Tehát bal felé lapozgatunk).


Tehát összehajtáskor az "első" üres oldalból máris az "utolsó" üres oldal lesz. (Mivel hátra kerül)


Keress egy kis téglalap alakú papir fecnit és azon próbáld ki (Jelöld meg a két oldalt, az üres oldalt és az első oldalt, és középen hajtsd össze).


Sok sikert.

Üdv.

2014. dec. 9. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
Nagyon köszönöm én is, nagyon jól jött most a részletes leírásod!
2016. dec. 18. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 zsat válasza:
Kipróbáltam. Sikerült! Köszönöm ezt a részletes leírást!
2019. ápr. 24. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!