Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » A töredezetségmentesítés mire jó?

A töredezetségmentesítés mire jó?

Figyelt kérdés
2010. febr. 1. 23:25
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

gondold azt hogy van egy 10 centis vonalzod. raksz rá 10 darab 1 centis programot. szépen sorban. de közben kiveszl belőle 3 progit, vagyis 3 centit, de nem egymás mellől. és teszel bele egy 2 centiset. vagyis a két centis igy csak két darabban fog elférni, mert egymás mellett nincs hely. és igy lassitja a gépedet meg a progit is mire betöltődik...


na bocsi ha érthetetlen lett, de mikor kiveszel egy progit a gépből a helye ottmarad üresen...és a töredezetségmentesites épp erre jo, hogy ,,egymás mellé,, rendezi a doglokat a gépen.


mikor egy éves volt a vinyom, és először megcsinaltam...hat ne tudd mennyit valtozott...

2010. febr. 1. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
ehát gyorsítja a windowsot?
2010. febr. 1. 23:35
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Igen!
2010. febr. 1. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem a windowst gyorsítja, hanem a merevlemezen lévő adatokat rendezi el úgy, hogy egy helyen legyen és ezáltal könnyebben elérhető.


Úgy képzeld el, mintha lenne egy könyved amit el akarsz olvasni, de a lapok össze vissza vannak tehát keresgetned kellene, hogy hol van az előző lap folytatása. Ami lassítja az olvasásod mert előbb meg kell keresned, hol fojtatódik.

2010. febr. 1. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Miért van az hogy soha nem megy fel 100 % ig?
2010. febr. 1. 23:54
 6/12 anonim ***** válasza:

Hogy érted, hogy nem megy fel 100% ig?

Maradnak piros részek? Ha igen akkor nézd meg a végén a jelentést. Abban leírja melyik adatokat nem sikerült áthelyeznie. Általában nagyméretü fájlok, pl DVD videófájlok, (legalábbis nálam ezeket nem tudta).

2010. febr. 2. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Szerintem csak nem vártad ki, több órát (fél napot) is igénybe vehet.
2010. febr. 2. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
igen, attol függ mekkora merevlemzed. de amugy nalam ashampo magical defrag 2 fut, és igy nem kell soha kézzel inditanom, és hattérbe csinalja, nem lassitt...
2010. febr. 2. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Hát én vártam, vártam a jelentésig, de nagyon sok töredezett file maradt.
2010. febr. 2. 12:46
 10/12 anonim ***** válasza:

Nos én eléggé otthon vagyok a töredezettségmentesítésben, úgyhogy azthiszem, tudok válaszolni. Előszöris javasolnám, hogy használlj valami kifejezetten erre specializálósott programot, mint pl Ashampoo HDD Control, vagy Diskeeper.


Ügyelj a szabad helyre. Olyan jó 30% szabad hely nem árt a töredezettségmentesítéshez, hogy legyen hová rakodnia a fájl darabokat.


Ne legyen bemountolval daemon tools-ba semmi(mert az a file nem lesz áthelyezhető)


A modernebb töredezettségmentesítő programok ügyelnek ara is, hogy ne csak töredezettségmentesek legyenek a fájlok, hanem a leggyakrabban használt fájlok egymás mellé kerüljenek, így mégjobb a hatásfok


Én az első nagy töredezettségmentesítésem alkalmával egymás után 10szer hajtottam végre a mentesítést, mire teljesen jó lett.


Nagyon érdemes rászánni az időt, mert sokat javít. Minden alkalommal, amikor egy 4GB-nál nagyobb valami kerül a gépedre töredezettségmentesíts. + hetente egyszer ajánlott szerintem. Így hamar végezni fog a program és mindíg tiszta marad a géped.

2010. aug. 31. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!