Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Egy általános iskolában...

Egy általános iskolában dolgozom, informatika órán a gyerekek egy játszós tanulós programból tanulnak, de valamiért nem ír ékezetes betűket így nem tudnak haladni az órán, mitől lehet ez?

Figyelt kérdés
A billentyűzet jó, minden gépnél ez a probléma, országszerte több helyes is használják ezt a porgamot, de más iskolákban nincs ilyen probléma. Mitől lehet az h nem ír a programon belül ékezetes betűket?
2015. jan. 6. 15:05
 1/6 anonim ***** válasza:
Nagyon nehéz lesz ezt úgy megoldani, hogy nem árulod el, milyen program.
2015. jan. 6. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 T/Z ***** válasza:
De van ehhez oktatási közalkalmazott IT referens, nem? Őt kéne értesíteni, nem hiszem, h ciki ez, egy tanítónak nem feltétlenül kell értenie ehhez, ezért tartanak IT-seket, akik az ilyeneket megoldják. :)
2015. jan. 6. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

#2: lehet, hogy ő az. Nem tudhat mindenki mindent, és mondjuk egy rendszergazdának sem szlgyen néha kérdezni.


Kérdező: nagyban segítene, ha a program nevét elárulnád.

Továbbá: milyen operációs rendszer fut a gépeken? A program milyen oprendszereket támogat? Esetleg nem valami 16 bites alkalmazás? (Comenius Logo mondjuk.) Azok nem hajlandóak ékezeteket írni Win7 alatt.

Amikor a program fut, nincsenek átállítva a nyelvi beállítások?

2015. jan. 7. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Így van, kezdő pályakezdő rendszergazda vagyok, elfelejtettem írni. Egy "gyöngyforrás" nevű programról van szó. Online játék, oktató jellegű, kicsiknek. Bár a támogatások közt nem szerepel a win7, de otthon kipróbáltam és ott pl ír ékezetes betűket. A játékban nincsenek beállítások, ne tudom hogy lehetne ezt megoldani... :/ Gyerekek megvették a kódokat hozzá, tanárnő meg dühös... Nem tudnak haladni.
2015. jan. 8. 10:25
 5/6 anonim ***** válasza:
Ha küldesz egy kódot privátban, megnézem, mert ugyan a kódba nem tudok ékezetes betűt írni, lehet, hogy direkt programozták így.
2015. jan. 8. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Közben firefoxal, kipróbáltam (eddig chrommal nyitották meg) itt ír ékezetest is, kivéve az Ő-t valamint Ű helyére nagy Ü betűt ír, de már ez is eredmény. Programon belül biztos h írnia kéne ezeket is, mivel a gyerekeknek be gell gépelniük a képen látható szavakat ,azok közt pedig szerepel olyan amiben van Ő Ű stb...

Kódot sajnos nem küldhetek mert akkor a gyerekeket nem engedi be másodszor. Karakterkódolást is néztem a böngészőben, de inaktív.

2015. jan. 8. 13:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!