Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Lehetséges a PC felgyorsítása...

Lehetséges a PC felgyorsítása Windows újratelepítése nélkül?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy az utóbbi időben eléggé belassult az asztali gépem.

Szóval lassúak a betöltések, gyakran jön elő a "Nem válaszol" (idegesítő) mondat.

Nem szeretném újratelepíteni a windowst, mert akkor elvesznének az adataim, és beállításaim, amit nem szeretnék. Gondolom köze van a sok felesleges update-hez, amiről fogalmam sincs hogy távolítsak el.

Van valami módja, hogy valamelyest javítsak a gép gyorsaságán? Esetleg milyen programokkal lehet a legjobban "kipucolni" a gépet? cmd parancsok ezekre?



2015. jan. 6. 19:01
 1/7 XboxFan220 ***** válasza:
Próbálj ki egy progit ami törli a felesleges dolgokat a gépről. Nekem némi teljesítménynövekedést szokott hozni :)
2015. jan. 6. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 hypno ***** válasza:
100%
Én ilyesmire a CCleaner-t használom. Viszont nálam a rendszertelepítési procedúrába beletartozik, hogy ezt a programot az elsők között telepítem, továbbá amikor úgy érzem kész vagyok, csinálok egy rendszervisszaállítási pontot, amihez mindíg vissza lehet térni, ha valami nagy baromságot tettem volna.
2015. jan. 6. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Van. Advanced SystemCare a neve (nem reklám). De úgy vettem észre nem tisztít olyan mélyen a rendszerben.
2015. jan. 6. 19:06
 4/7 A kérdező kommentje:
Esetleg hibás registry bejegyzések is okozhatnak lassulást?
2015. jan. 6. 19:10
 5/7 anonim ***** válasza:

100 szónak is egy a vége. Ha jelentős gyorsulást akarsz, akkor nem úszod meg a az újratelepítést.

Ezek csak félmegoldások.

2015. jan. 6. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 atko06 válasza:
Én a CCleaner-t ajánlom. Esetleg próbálj meg az asztalon mappákba pakolni dolgokat így könnyeben betölt az asztal. Nem sokat de az is segít. Vagy törj felesleges dolgokat a számítógépedröl. Még mikor elindul a géped zárd be rejtett ikonoknál azokat amik nem kellenek. (Ezek apró dolgok de egy kisseb sikert evvel is érhetsz el :) )
2015. jan. 6. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Amit ilyenkor érdemes:

-Lefrissíteni az operációs-rendszert.

-Ha kész és gond nélkül felállt, akkor jobb klikk arra meghajtóra, amin az operációs-rendszer van. (Később a többi meghajtóra is elvégezheted ugyan ezt majd..) Lemezkarbantartót keresd meg, indítsd el, majd a Rendszerfájlok törlésére kattints, és pipáld ki az összeset, amit kilistázott. Aztán OK-ézd, dolgozni fog..

-Böngészőt megnyitod, és előzményeket törlöd. Az összes előzményt, nem csak a mait. A mentett jelszavakon kívül minden mást pipálj ki.. nincs rá szükség.

-Még mindig a böngészőben, keresd meg a bővítmények fült. Onnan javarészt mindent eltávolíthatsz, törölhetsz, letilthatsz, főleg a beépülő pluginok okoznak nagy problémát.

-Frissítsd le a Java és Adobe Flash Player programokat, valamint magát a böngészőt.

-Ha ez is kész, akkor érdemes az Windows-al automatikusan, együtt induló programok némelyikét kikapcsolni. Pl. ha a Skypeot vagy olyat, amit csak időszakosan használsz. Fölöslegesen töltődik be a rendszermemóriába.

-Ha ezek mind megvannak, üres a lomtár, akkor a rendszermeghajtóra jobb klikk, és töredezettségmentesítőt indítsd el rajta, hagyd, hogy végig dolgozzon. Ezután a nem rendszermeghajtókra is végezd el ugyan ezt(tehát azokra, amin nem az operációs-rendszer van).


Nagyjából ennyit tudsz tenni, a programok, amiket nem használsz töröld, a CCleaner használható, de nem bízok azokban túlságosan, amelyek belepiszkálnak a rendszerleíró adatbázisokba.

2015. jan. 6. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!