Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Eredeti OEM Windowst lehet...

Eredeti OEM Windowst lehet telepíteni kétszer ugyanarra a gépre?

Figyelt kérdés
Tönkrement a winchesterem, újra OP rendszert kell telepíteni. 2 éve vettem meg az eredeti OEM Windowst. Fel tudom telepíteni újra a gépemre, hogy aktivált Windowsom legyen?

2015. jan. 14. 15:50
 1/8 anonim ***** válasza:
Persze.
2015. jan. 14. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
ugyan arra a vasra, nincs korlátozva a telepítések száma!
2015. jan. 14. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Ugyanarra a gépre akár 1000-szer is.
2015. jan. 14. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Lajos54 ***** válasza:

Elméletileg ha nem fődarab (alaplap, processzor stb.) van cserélve, akkor többször is fel lehet telepíteni ugyanarra a gépre, és lehet online aktiválni.

Ennek ellenére például nekem pár évvel ezelőtt alaplapot (és persze vele együtt processzort) kellett cserélnem a gépemben, mégis simán engedte utána az újraaktiválást az XP. Sőt, később (amikor már nagyon megérett az újratelepítésre) mégegyszer is.

2015. jan. 14. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Az XP más azért, Windows 7, illetve 8.1 esetén már nem biztos hogy működne még ugyan olyan konfig esetén is.
2015. jan. 14. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Koplárovics Béci ***** válasza:
Elvileg működik ugyanarra a gépre újra feltelepítve (gyakorlat: másikon is), gyakorlatilag meg ha nem, akkor 06-80-2AKTIV, és elmondod a törtmagyart használó hölgynek, hogy újra kellett telepíteni.
2015. jan. 14. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Lajos54 ***** válasza:
Ugyanolyan, de másik esetén elvileg nem. De UGYANAZON a gépen kellene. Elméletileg az online aktiváláskor valami azonosítót eltárol a gépről a Microsoft adatbázisában az adott oprendszer példány azonosítójával (KEY), éppen emiatt nem engedi másik gépen aktiválni. De ugyanazon a gépen engedi (például Win7-nél ezt már tapasztaltam), hiszen akár rendszer összeomlás miatt is szükséges lehet egy újratelepítés.
2015. jan. 14. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Persze, ugyan azon a gépen engedi, hiszen annak a gépnek az azonosítóit eltárolja (főleg CPU és Alaplap). Viszont ugyan olyan, illetve hasonló konfigurációjú géppel már nem biztos, hogy sikerül a telepítés, hiszen teljesen mások az azonosítók. Maximum talán még CPU cserét enged, de mást nem nagyon, ezért nem éri meg OEM verziót venni, max olyan gépre, amit hosszú távon terveznek használni fejlesztés és egyebek nélkül (tárhely csere/bővítés még megengedett).
2015. jan. 14. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!