Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Normálisnak számít, ha a...

Normálisnak számít, ha a Firefox (és úgy az összes nagy böngésző) 1 GB RAM alatt borzasztó lassú?

Figyelt kérdés

Intel atom cpu n270 @ 1.60 Ghz

1,00 GB RAM

Mobile intel 945 chipset family

Xubuntu 14.04 32 bit

Fujitsu siemens


Természetesen a legújabb Firefoxról van szó , a 35-ös verzióról. Ha több fül van megnyitva akkor pláne nagyon belassul. Fagyni nem fagy , de elég élvezhetetlen. Maga a Xubuntu tűrhetően fut , nem lassú , de ezek a böngészők FFox , Chromium , OPera iszonyatos hardverigényük van. Egyedül talán a Uzbl böngésző gyors , vagy valamelyik terminálos böngésző. Esetleg Midori , viszont ezeknek messze nincs annyi funkciója mint a tűzrókának. Másik gépen 2GB RAM van , és még azzal se egy oroszlán , de az 1 gb-hoz képest nagyon jó...



2015. febr. 8. 01:30
 1/9 anonim ***** válasza:
66%

1 tab nem flashtartalmú weboldal ~==~ 300 mega ram igényű.


Flashes oldalnál ez korlátlan méretű is lehet, pl youtube.


Ne engem kérdezz, miért van így, Google-Mozilla-Apple-Microsoft-Adobe Kartell arra törekszik, hogy minél több ramot vegyél, és cseréld le a régi gépeidet, mert azokkal most már netezni se fogsz tudni.

2015. febr. 8. 04:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
2015. febr. 8. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Inkább a gyengécske processzor itt a probléma, a szűkös memória esetleg túl sok oldal megnyitásakor lenne hátrány, persze némileg az is közrejátszik. Meg talán lassú a merevlemez is. Önmagában az 1GB memória még nem lenne vállalhatatlanul kevés.
2015. febr. 8. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 csacsi2 ***** válasza:
100%

Igen 1GB ram manapság igencsak kevés. Rég volt mikor azt mondhattuk hogy nekem 1GB ram van a gépemben neked csak 512...

Viszont nekem sincs sokkal több 1.5GB, de nem lassú a fox. Természetesen be van hangolva a gép teljesítményére

[link]

és amit nem tud a gépem az ki van kapcsolva (hardveres támogatás hiánya).

[link]

Igazsághoz az is hozzátartozik hogy a weboldalak ígénye is jelentősen megnövekedett, rengeteg flash tartalom, scriptek, beágyazott külső linkek... A firefox lassúságát okozhatja a plugincontainer ill a túl sok kiegészítő és bővítmény. Ezek sok RAM-ot esznek, főleg az aktív kiegészítők amik "figyelnek". Noscript,Adblock egyéb szkript és reklámblokkolók esetenként több memóriát esznek mint maga a firefox.

[link]

Flash és egyéb beépülők szintén hardveres támogatás hiányában szenvednek, szerencsére ezekben is ki lehet kapcsolni. A másik hogy a Java és flash is sandbox-ban futtatja a fájlokat. Ezt a biztonsági módot is ki lehet kapcsolni. Xubuntu -n nem igazán tudom mennyire működik az mms.cfg fájl...

http://www.gyakorikerdesek.hu/szamitastechnika__internet__51..


Minden esetre beállítás kérdése, figyelembe véve mindazt hogy 1GB akkor is kevés. Minél több a funkcionalitás annál több a gépígény (erőforrásígény).

2015. febr. 8. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Manapság a weboldalak megnövekedett géépigénye miatt kell legalább 2 gb ram, de nálad a gyenge processzor miatt is lassú, illetve nem tud flash videó gyorsítást az integrált gpu
2015. febr. 8. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Z0lcsi ***** válasza:

Én olyan gépen nem Xfce felülettel használnám a Linuxot amiben csak 1GB ram van. Nincs olyan nagy gépigénye persze, mint mondjuk egy KDE-nek, de azért nem is olyan pici. Lxde lehet jobb lenne, vagy ha nem jelent gondod a nagyon lebutított ablakkezelő, akkor icewm / openbox / fluxbox / stb. (Terminálba írd be, hogy sudo apt-get install icewm, jelentkezz ki, majd válaszd ki azt a felületet, és próbáld ki.. nem vagyok benne biztos, hogy tetszeni fog, de rengeteg ramot megspórolhatsz így :D).

Normálisabb böngészők közül Firefoxnak van a legkisebb erőforrás igénye, alternatív böngészők közül valóban talán a Midorinak. Ha esetleg csak olvasgatni akarsz, akkor karakteres böngészőt is kipróbálhatsz, pl. w3m (apt-get install w3m).

2015. febr. 8. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Swap jelenlétéből ítélve jól kinőttem a memóriát , nem is csoda rengeteg minden van telepítve gimp kdenlive libreoffice stb. Ffox ezekkel a kiegészítőkkel: speed dial , adblock , ghostery lastpass, youtube downloader noscript, better privacy, element hiding helper adblock. Ezek nagyjából a chromiumnál is telepítve vannak.


" Google-Mozilla-Apple-Microsoft-Adobe Kartell arra törekszik, hogy minél több ramot vegyél, és cseréld le a régi gépeidet, mert azokkal most már netezni se fogsz tudni. "

Legrosszabb rémálmaimban sem jut eszembe a picipuha termékeit használni , adobe flash player szerencsére talán lassan háttérbe szorul. Flash helyett egyébként létezik a Minitube (csak Linuxra és Macre) , viszont azzal sok minden nem műkszik , de néha segít.


" Igen 1GB ram manapság igencsak kevés. Rég volt mikor azt mondhattuk hogy nekem 1GB ram van a gépemben neked csak 512...

Viszont nekem sincs sokkal több 1.5GB, de nem lassú a fox. Természetesen be van hangolva a gép teljesítményére

[link]

és amit nem tud a gépem az ki van kapcsolva (hardveres támogatás hiánya).

[link]

Igazsághoz az is hozzátartozik hogy a weboldalak ígénye is jelentősen megnövekedett, rengeteg flash tartalom, scriptek, beágyazott külső linkek... A firefox lassúságát okozhatja a plugincontainer ill a túl sok kiegészítő és bővítmény. Ezek sok RAM-ot esznek, főleg az aktív kiegészítők amik "figyelnek". Noscript,Adblock egyéb szkript és reklámblokkolók esetenként több memóriát esznek mint maga a firefox.

[link]

Flash és egyéb beépülők szintén hardveres támogatás hiányában szenvednek, szerencsére ezekben is ki lehet kapcsolni. A másik hogy a Java és flash is sandbox-ban futtatja a fájlokat. Ezt a biztonsági módot is ki lehet kapcsolni. Xubuntu -n nem igazán tudom mennyire működik az mms.cfg fájl...

http://www.gyakorikerdesek.hu/szamitastechnika__internet__51..


Minden esetre beállítás kérdése, figyelembe véve mindazt hogy 1GB akkor is kevés. Minél több a funkcionalitás annál több a gépígény (erőforrásígény)."


Igen , ezek a beállítások segítettek , viszont a adblock nélkül a net nekem elég idegesítő:S Találtam még aborut config beállításokat manjaro fórumon [link]

Így már elfogadható a sebessége.

Egyébként a gmail is elég erőforrásigényes , mivel használata közben megnyitottam a feladatkezelőt és cpu 100%-on volt , a memória 89%-on:S


OPerációs rendszerből simán találok alacsony eerőforrásigényűt és modernet , viszont a problémát mint írtátok az erőforrászabáló böngészők weboldalak és kiegészítők alkotják.


Most UZBL-ről írok , ezzel érdekes módon a youtube is gyors , persze maga a böngésző nagyon puritán , de kompromisszumokkal elmegy.

2015. febr. 8. 13:54
 8/9 A kérdező kommentje:

*6


Mert az XFCE a kedvenc felületem...:) Van egy új laptop 8 GB ram-al , arra Linux Mint-et tettem KDE-vel , viszont egy bughalmaz volt , így lecseréltem xfce-re. Szeretem a KDE-t , de személy szerint csak OpenSUSE-nál használnám , mert ott ez az alapértelmezett felület , így jobban gatyába van rázva. Lubuntut próbáltam , de sok bajom volt vele, Xubuntu vált be a legjobban. Puppy Linux nem akarta felismerni egyik eszközömet se.

2015. febr. 8. 14:00
 9/9 Z0lcsi ***** válasza:
Hát akkor lehet célszerű lenne beruházni még legalább 1GB ramra (már ha van még szabad slot persze, meg tőke erre a beruházásra), úgy szerintem már mese-mesésen menne Xfce-n bármelyik böngésző. (Én Debian-t használok KDE-vel, de annó Xubuntut is egészen szerettem :))
2015. febr. 11. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!