Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Van egy Asus P5QL alaplap,...

Arnold8705 kérdése:

Van egy Asus P5QL alaplap, két HDD. A Sata vezérló AHCI módban van. Van-e arra valami lehetőség arra, hogy a Windows7 ne kinálja fel az "eszköz" leválasztását egyik HDD esetében sem?

Figyelt kérdés
Többen használják a gépet.

2015. febr. 15. 13:06
 1/3 anonim ***** válasza:

Nem tudom ez neked hogy van megoldva, de nálam 3 HDD van rádugva a gépre, és egyiknél se ajánlja fel a gép, hogy leválasztható, mivel ez csak USB esetén lehetséges.


Egyes alaplapoknál be lehet állítani a sata csatlakozókat hot-plugra, hogy bármikor lehúzhatod a gépről, de ezt igazából csak külső HDD esetén érdemes beállítani, viszont ez meg elég ritka.


Szóval szerintem ott valami össze van nálad kutyulva. Én kipróbálnék egy BIOS resetet, ha nem segít, akkor meg egy gép újratelepítést.

2015. febr. 15. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Külső HDD miatt állítottam be az AHCI modót. Bios-ban nem találtam olyan lehetőséget hogy melyik legyen eltávólitható és melyik nem. Mivel mások is használják a gépet, azt akarom hogy a Win7 csak a Pendrive-t hozza fel lehetőségek között. Win beállításaiben ilyet nem találtam.....
2015. febr. 15. 13:25
 3/3 A kérdező kommentje:

Megkaptam a megoldást (Parancssorba kell ezeket begépelni):

reg.exe add "HKLM\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\msahci\Controller0\Channel0" /f /v TreatAsInternalPort /t REG_DWORD /d 0x00000001


reg.exe add "HKLM\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\msahci\Controller0\Channel1" /f /v TreatAsInternalPort /t REG_DWORD /d 0x00000001

2015. febr. 15. 17:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!