Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Egy régebbi gépre kéne feltenn...

Egy régebbi gépre kéne feltenni valami Linuxot, de muszáj lenne, hogy magyar operációs rendszer legyen. Létezik olyan?

Figyelt kérdés

2015. márc. 2. 21:20
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Ubuntu.
2015. márc. 2. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 Tengor ***** válasza:
100%

Az Ubuntu nagyon nagy része magyar. Az XFCE (Xubuntu, Linux mint XFCE) jobb lehet régi gépre, viszont ott több az angol.

Bár érdemes végiggondolni, hogy ha valaki netezik, akkor annak kb mindegy, hogy a hangbeállítás v. a soundsettingset kell megnyitnia.

2015. márc. 2. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
A Linux Mint xfce jól hangzik, de ott nem csak az install nyelve magyar? az eglsz rendszer az? Én a neten nem láttam, hogy lehet nyelvet választani, vagy ugyanazon a DVD-n rajta van az összes? Windowsnál külön CD szokott lenni, ha magyar vagy angol.
2015. márc. 2. 22:53
 4/11 Tengor ***** válasza:
Nem csak a telepítő magyar, hanem az "egész" rendszer.
2015. márc. 2. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
77%

Ez nem igazán disztrib függő. Amelyik programhoz van magyar nyelvi csomag, az magyarul "beszél" az összes disztribúción, amelyikhez nincs, az meg egyiken sem. A gyakran használt programokat már évek óta lefordították.


És Debian Jessie, természetesen.

[link]

2015. márc. 2. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 Z0lcsi ***** válasza:

[link]

Saját bejegyzésem.

Nagyon jó a Debian, de első Linux rendszernek amit használsz, nem javaslom.

2015. márc. 3. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 Tom Benko ***** válasza:
Bármelyik Linux tud magyarul. Javaslom a Manjaro Linuxot, nagyon jól elvan régebbi gépeken is.
2015. márc. 3. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 Mercilles74 válasza:
Ha windows után akarsz linuxra váltani (mivel a Blackpanther OS megszűnt),akkor a Linux Mint jó választás. Hasonló a kinézetük,csak megbízhatóbb,és jobb. :) Később ha belejösz tudsz még dönteni.
2015. márc. 3. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Pontosan milyen az a régi gép ?

Így látatlanban csak ezeket tudom ajánlani: Manjaro , Lubuntu , Xubuntu, Debian LXDE. Kompromisszumokkal ezek közül bármelyik elmegy régi gépen , innentől kezdve már csak az számít , hogy mire akarod használni (netezés , irodai munka stb)

2015. márc. 4. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Én a Lubuntu-ra szavazok, ha régi a gép kevés RAM-mal. Nagyon alacsony rendszerigényű (alacsonyabb, mint az XFCE), és ha valami problémába futsz, könnyen találhatsz megoldást, mert közeli rokona az ubuntunak, amit pedig sokan használnak. Kevésbé régi gépre pedig Xubuntu-t telepítenék, ha nem magamnak telepítem.
2015. márc. 4. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!