Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Mivel magyarázható, hogy a...

Mivel magyarázható, hogy a Debian Testing (Jessie) gyorsabb és stabilabb KDE-vel, mint az Ubuntu LXDE-vel?

Figyelt kérdés

Boot idő:

(l)Ubuntu 14.04 lxde: 1 perc 23 mp

Debian KDE: 50 mp


A gép pedig: intel i7 , 8 GB RAM. (fél éves)


Ubuntun eléggé idegesített , hogy sokszor nem volt hajlandó kikapcsolni (csak a képernyő sötétedett el...), csak akkor ha folyamatosan nyomom a kikapcsoló gombot... , volt rá számtalanszor precedens , hogy nem akarta megnyitni a szoftverközpontot , illetve ha meg is nyitotta egyszer csak megfagyott majd magától bezáródott. Utána persze rögtön hibaüzenet "elnézést belső hiba" Ha már egy cég áll mögötte (canonical) miért nem csinálják meg jobbra ? Ha a Debian Testingre épül az Ubi akkor miért nem zárkózik fel hozzá stabilitás terén ? Mert egyébként az egyik legkényelmesebb operációs rendszer lenne. Debianba többet kell pepecselgetni , viszont gyorsabb stabilabb.

Próbáltam egyébként a Kubuntut és a Mint-et is KDE-vel , de húztam eléggé a szám , hogy 8 GB RAM (!!!) mellett 2 perc a bekapcsolási idő... aztán még utána is kb 1 percig zúgott a gép mint egy porszívó és úgy igazából 3 perc után tudtam csak indítani a programokat az azstalról.... Debian-nal meg egyszerre...

Azt kizártam , hogy a hardverrel lenne a probléma , mert más rendszerekkel nem csinálja ezt (próbáltam még egy párral)



2015. márc. 14. 12:01
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Valamit elronthattál. Másnál mindegyik elindul 2-5 másodperc alatt. A másfél-egy perc még egy PIII-as gépen is sok lenne.
2015. márc. 14. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
5 mp kb arra se elég , hogy a GRUB-ot behozza...
2015. márc. 14. 12:06
 3/14 anonim ***** válasza:
Pedig nekem 8 másodperc alatt feláll a rendszer (automatikus bejelentkezés esetén) Ubuntu alatt. Semmi lightweight cucc nincs rajta, default Ubuntu telepítés Unity-vel.
2015. márc. 14. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
55%

Egyébként már nem sok köze van a Debianhoz az Ubuntunak, úgyhogy ez nem igaz:

"Ha a Debian Testingre épül az Ubi [...]"

Az is beszédes, hogy elszáll a szoftverközpont. Nálam semmi baja sincs.


Ha gyorsaságra vágysz és nem vagy teljesen kezdő, akkor tegyél egy próbát az Arch-csal.

2015. márc. 14. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

8 mp az hogy lehet ?

Abba az 50 mp-be a bekapcsoló gomb benyomásától az asztali ikonok megjelenése között idő tartozik. Nem csak az , hogy feáll a rendszer és kéri a jelszót...

2015. márc. 14. 12:15
 6/14 anonim ***** válasza:

"5 mp kb arra se elég , hogy a GRUB-ot behozza..."


Ugye nem egy 60 éves IDE vinyóval használod azt a konfigot?

2015. márc. 14. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Nekem a 8 másodpercben az van benne, hogy benyomom a power gombot, elindul a rendszer, automatikusan bejelentkezik, automatikusan indítja a Skype-ot és a torrent klienst, meg még pár dolgot és indíthatom is az első programot, amit használni akarok.

Persze nekem "nehezítő körülmény", hogy egy komplett LAMP szerver is indul a rendszerrel.

2015. márc. 14. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Mondjuk a leállítás az nálam is 4 mp...

De a bekapcsolás 50 mp-nél nem akar lejjebb menni , egyik rendszernél se volt annál kevesebb...

2015. márc. 14. 12:46
 9/14 anonim ***** válasza:

Több mint valószínű, hogy lassú a HDD.

(esetleg leírhatnád az milyen)

Persze az is érdekes lehet, hogy bootoláskor mi minden indul, ubuntu nem a minimalizmusáról híres.

Ha tényleges gyorsaságot és stabilitást akarsz akkor esetleg próbálkozz másik disztribúcióval (valaki említette az arch-ot) persze azt neked kell összerakni de általában csak egyszer + tanulásnak sem rossz.

2015. márc. 14. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

" ubuntu nem a minimalizmusáról híres. "

Hát , szerintem a Debian KDE sem :>

Én azt nem értem , hogy a canonical miért nem tudja normálisan megcsinálni mikor ott van pénz is , Debian-ból meg senki nem tud hasznot húzni.


Arch azért még elég erős nekem , egyébként az arch-ról jut eszembe , hogy a Manjaro-nal mértem a legrövidebb boot időt 32 mp volt. Igazából azt használnám , de sok szoftverem nincs portolva rá , deb vagy rpm fájlokat nem lehet telepíteni rá tudomásom szerint. Debianra van minden ami nekem kell , gyors stabil.

2015. márc. 14. 15:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!