Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Tudnátok speciálisan erre a...

Tudnátok speciálisan erre a feladatra egy 3D modellező programot mondani?

Figyelt kérdés

Számítógépes grrafikából lenne egy nagyon-nagyon szivatós (tényleg szivatásból kaptuk, és a tanár is nagyon gonosz) programozási beadandóm, amihez legjobban a matektanárom segítségét tudnám használni azon a ponton, ahol most elakadtam. Viszont sajnálatomra elmagyarázni se tudtam úgy a dolgot, hogy bármiben is tudott volna biztosan segíteni, implementálható dolgot mondani.

Rajztudásom emellett még egy nagy nulla is, legfőkép ha térbeli dolgokról van szó, de ahhoz képest a maximumot próbáltam, de úgy se tudta átlátni. Töredék meglévő matektudásomat is próbáltam beleadni a probléma megfogalmazásához, de úgy meg csak még össze is zavarodott.


Most amit még megpróbálnék, hogy egy 3D (fontos, hogy 3D modellező legyen) modellező programmal megpróbálnám lerajzolni a dolgot, sorozatképeket készíteni, azt kinyomtatni, és úgy hátha tudna segíteni.


Amire szükségem lenne, hogy a modellező programban tudjak le-/összerakni egy 3D-s derékszögű koordinátarendszert (vastag vonalakból, vagy akár vékony hasábból, hengerekből), tudjak csinálni egy behatárolt méretű síkot - segítségnek -, tudjak kirakni jól látható pontokat - ezek lehetnek pl. gömbök/bogyók is -, és azt, amit megcsináltam, tudjam bárhogyan forgatni, és adott forgatás után (pl. megfogom az egérrel, és úgy forgatom a középpontja (elvileg a derékszögű koordinátarendszer origója) körül) a nézetről/látványról egy képet csinálni, amit utána ki tudok nyomtatni (ez lenne a vetitési sík).


Erre nekem valami tényleg egyszerű programra lenne szükségem, mert egyfelől nem vagyok informatikus, másfelől -és leginkább - aránylag régi gépem van, spec.:

Intel Pentium III.

~800 Mhz

384 MB RAM

3 GB maradék szabad hely a merevlemezen (ennél többet sajnos nem nagyon tudo csinálni)


Sajnos csak ez van, ennél jobbra egyenlőre még nem futja.


Ha esetleg valaki ismer egy régebbi, Win95-98 korszakból származó modellező programot, ami meg tudná csinálni a fenti dolgokat, és elfut egy olyan gépen, mint amit írtam, nagyon megköszönném.



2015. márc. 17. 19:04
 1/6 tabaki ***** válasza:

Szerintem a Blender valamelyik régi verziója elfutna rajta, ezek innen tölthetők le:

[link]

Biztosan nem emlékszem rá, de úgy rémlik, 98-ason már próbálgattam. Az a fő probléma, hogy a 3D-programok (nemcsak a Blender) alapvetően bonyodalmasak, nem biztos, hogy ez segítség.

2015. márc. 17. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Mondjuk így elsőre érdekes látni, hogy a 2-es verzió előbb "jelent meg", mint az 1-es :D (az általad linkeltek szerint)


Közben már letöltöttem "és megvásároltam" :D (ahogy mi mondani szoktuk) a MilkShape 3D nevű programot. Olyan könnyűnek tűnik a használata, annyira logikusnak és egyértelműnek, hogy én szinte már biztos vagyok benne, hogy ez fél-1 óra alatt akár meg is lesz. :)

Komolyan, már most látok benne olyan dolgokat, amiknek a logikája még annál is egyértelműbb, ahogy azt én magam várnám el... :D (magyarán a program gondolatolvasó ÉS javító XD)


DEE ezt >kopogjuk le<!! ;)

2015. márc. 17. 21:09
 3/6 tabaki ***** válasza:

Úgy legyen. Közben eszembe jutott még egy, hátha ez is tetszik valamiért. Kicsi, és szinte biztosan fut a te gépeden is:

[link]

2015. márc. 17. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 tabaki ***** válasza:
Ja, a Blender évszámait nem kell komolyan venni, nyilván a felrakás vagy az utolsó módosítás idejét írja. Emlékeim szerint egy jó darabig nem is lehetett letölteni a legrégebbieket, gondolom, azokat utólag sikerült előásniuk valahonnét. Láthatod, hogy még így is vannak hézagok a kiadások között.
2015. márc. 17. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Hááát, ehhez az Anim8or-hoz a weblap szerint Min. 512 MB RAM kellene, ennek meg az ajánlott még a kétszerese is.


Nekem meg ugye csak 384 RAM-van, azt tudom, ráadásul abból valamennyi lejön a videomegjelenítéshez, ahogy én tudom.


Amúgy igen, sikerült! :D Ilyen jó programmal még talán nem is hiszem, hogy találkoztam, mint ez a MilkShape3D.


Tényleg, mintha valójában DIREKT arra jött volna létre, hogy én azt megcsináljam benne, amit most szerettem volna.

Hihetetlen!

És még gördülékeny is volt.


Azt hiszem egyetlen piti dolog volt az, ami nem volt egyértelmű, de nagyjából még az is logikusan volt megoldva. (csak épp máshol kerestem)

2015. márc. 18. 13:32
 6/6 tabaki ***** válasza:
Gratulálok, és bocs.
2015. márc. 18. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!