Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Isten előtt és az életemben...

W_Gyuri kérdése:

Isten előtt és az életemben bűn ha letöltött játékokkal játszok, amikért fizetnem kellene, de ingyen használom?

Figyelt kérdés

2015. ápr. 12. 08:09
 1/9 anonim ***** válasza:
A magasságos nagyúr igen kegyetlen, amikor ember által alkotott materiális eszköz miatt büntet spirituális lényeket.
2015. ápr. 12. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
ISTEN előtt semmi sem bűn!!!!!!! Egyébként sem, mert ez egy velejéig romlott társadalom...!!!!!!!
2015. ápr. 12. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 levis56 ***** válasza:
Bűn nem létezik csak ostoba és bölcs cselekedetek!
2015. ápr. 12. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Akár honnan vizsgáljuk, a lopás az bűn.

De én is szoktam bűnözni. :)

2015. ápr. 12. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Bizonyos értelemben igen, bár azért az továbbra is vitatható, hogy megvennéd-e, ha nem lenne lehetőség "kipróbálni" így. Nyilván az a fontosabb, mi van belül. Ha Isten segítségével (is) rendeződik az anyagi helyzeted, akkor valószínűleg a jogtiszta szoftverpark is a céljaid közt lesz. Ami azért elég ritkaság magánszemélynél errefelé. És mivel az egész oka a tényleges megbánás, nagyjából minden együtt áll ahhoz, hogy megbocsátható legyen a dolog. Persze a pillanatnyi helyzet bibliai értelemben lesújtó: aki tudja, hogy bűnt követ el, és tudatosan újra elköveti, az a Biblia szerint megérdemli az örök megsemmisülést, de ez nem jelenti azt, hogy az "érdemeid" ne változhatnának... Ha amilyen hamar csak lehet, rendezed ezt, még sürgeted is, hogy mihamarabb "ki tudd fehéríteni" a szoftverparkodat, akkor azért nem egyértelmű ez a halálos bűn dolog egy kicsit is megbocsátó szemmel. Márpedig... :)


A legrosszabb, amit tehetsz, hogy kellemetlenül érzed magad emiatt. Legyen valami terv, és rögtön csak múló állapotról beszélünk. Az már csak hab a tortán, hogy a legális verziók teljes támogatottságot élveznek, a multi egyszerűen csak működik és kész, és mellé ott a jó érzés, hogy bár teli a net a tört verzióval, te akkor is odatetted a munkád (ellenértékét) a javítások és a következő verziók fejlesztésébe, kicsit jobban sajátok a cuccaid, nem ennyire "talált tárgy" jellegűek. Persze nem a nagy birtoklás a lényeg ebben, hanem hogy aktívan támogattad a közösséget abban, hogy a hasznos teendőik kipihenését igazán kellemesen tehessék... Márpedig ha a test halálával nem halunk meg végleg, akkor az ilyenek fontosak. Amid van, azt nem viszed tovább. Csak te maradsz, a tárgyaidat nem viszed, ezért eléggé fontos, hogy ez a "te" milyen: mire vágyik, mit akar, mire képes, mire hajlandó.

2015. ápr. 12. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Én úgy gondolom hogy tisztességtelen dolog olyan játékokkal játszani amiért ellenértéket kérnek és én letöltés után ingyen használom. Eldöntöttem hogy ezentúl ingyenes játékokkal játszok, méghozzá androidos tableten, a google play áruház tele van ingyenes játékokkal sõt egyre több fizetõs játékot tesznek ingyenessé. A gépemet meg használom netezéshez, és ráadásul nem lesz szükségem a fejlesztésre, hogy minnél több kalóz játékot kipróbálhassak. Ez csak növeli a telhetetlenséget.
2015. ápr. 12. 11:30
 7/9 A kérdező kommentje:
Még annyit fűznék hozzá, hogy az a helyes ha fizetek a fizetõs játékért és nem pedig letöltöm, plusz ott a veszély lehetõség hogy vírusos. A fejlesztõk keményen dolgoznak a végeredményért, ami kerülhet hónapokba vagy évekbe. Talán nem itt tartanánk, ha csak legális programokat és játékokat használnánk.
2015. ápr. 12. 17:07
 8/9 A kérdező kommentje:
Viszont az anyagi helyzetem jelen pillanatban nem engedi hogy fizessek fizetős játékokért.
2015. máj. 1. 13:46
 9/9 világvége1 válasza:
Ha volna rá pénzed, akkor bűn.
2020. jún. 19. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!