Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Ha letöltök uTorrentról az...

Ha letöltök uTorrentról az illegális?

Figyelt kérdés
Tehát letöltöttem a GTA: San Andreast, a FNAF 1/2/3-at. Eddig nem csináltam, csak ki akartam ezeket próbálni. a GTA-t már letöröltem, mert nem tetszett, a FNAF még megvan. Ez illegális? Semmit sem töltöttem fel.. Ha rosszul mondanám, valaki elmagyarázná hogy működik ez a "uTorrent lesszedem" dolog? Semmilyen rendőrségi dolgot nem von maga után? A Válaszíróknak előre is Köszönöm. Kérlek, vegyétek komolyan ezt a kérdést.

2015. máj. 15. 21:40
1 2 3
 1/27 A kérdező kommentje:
Aki kérdezné, 14 éves vagyok. Lehet nevetni, szidni, nem igazán érdekel.
2015. máj. 15. 21:42
 2/27 anonim ***** válasza:

utorrent a letolto progi,

a letoltes nem(itt megy a jogi vita), a megosztas illegalis


es majd masok is mindjart elmeselik,hogy ki hogy gondolja

2015. máj. 15. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:

Ez kicsit összetett. Alapvetően mivel ezek olyan szoftverek és szellemi tulajdonok, amiért más -ellentétben veled, vagy akárki mással, aki ingyen letölti- fizet, nem sok ész kell ahhoz, hogy rájöjj, hogy igen, bizony illegális.


Azonban elsőkörben a terjesztése az, ami büntetendő, így ha pl. elkapják a torrentoldalt, nem leszel elhurcolva, az üzemeltetőé a felelősség. De ha mondjuk becsöngetne hozzád a rendőrség, hogy "puszi, házkutatás", és megnézik a gépet, akkor te is nagyobb összegű büntetésre számíthatsz, valamint némi letöltendőre. Ennek az esélye nyilván igen csekély, nem is igazán fordult elő, ha a havi adatforgalmad több TB lenne, akkor lennének gyanakvóak, de először úgyis a szolgáltató közölné, hogy "khm-khm".

2015. máj. 15. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 A kérdező kommentje:
De én nem osztottam meg semmit.
2015. máj. 15. 21:45
 5/27 anonim ***** válasza:

Az az igazság - és itt jön a csavar -, hogy a letöltése még bár nem számít annak, viszont ha már seedeled vissza másnak, míg te töltöd (ugye p2p), akkor már megosztásnak minősül.


Mindenhol vannak kiskapuk.

2015. máj. 15. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
a kliens automatikusan megoszt, ha csak be nem allitod,hogy ne tegye
2015. máj. 15. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 A kérdező kommentje:
Tehát akkor?
2015. máj. 15. 21:46
 8/27 A kérdező kommentje:
Von valami súlyos bűnt maga után?
2015. máj. 15. 21:47
 9/27 A kérdező kommentje:
Pl, valami rendőrséges ügy, stb..
2015. máj. 15. 21:48
 10/27 anonim ***** válasza:
A megosztás miatt illegális, de végfelhasználóként (peerként, nem releaserként vagy oldaltulajként)Magyarországon ennek nincs következménye (jelenleg).
2015. máj. 15. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!