Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » A KDE desktop telepíthető-e a...

A KDE desktop telepíthető-e a Windows-ra?

Figyelt kérdés
Windows 7 64-ről van szó. Működne vele rendesen a KDE ablakkezelő?

2015. máj. 22. 10:06
 1/10 anonim ***** válasza:
Van egy feligkesz projekt ( [link] de ranezesre 2 eve meg is allt. Tul nagy melo, es kb. semmi ertelme...
2015. máj. 22. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Tengor ***** válasza:
Telepíthető bár utoljára két éve frissítették a cuccot. Sok értelme nincs. Nem olyan, mint linux alatt, hogy a KDE lesz az ablakkezelő, hanem a Plazma fölé kerül be a KDE.
2015. máj. 22. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Akkor ne nagyon kísérletezzek vele, ugye? A Dolphint nagyon szeretném fájlkezelőnek!
2015. máj. 22. 11:36
 4/10 Tengor ***** válasza:

Kísérletezhetsz, ha van időd, kedved, de készülj rá, hogy sok szívással jár.

Mit tud a Dolphin, amit más fájlböngészők nem?

2015. máj. 22. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Osztott képernyő, villámgyorsan válthatóak a nézetek; áthúzok egy fájlt (vagy többet) a másik ablakba és eldönthetem, hogy áthelyezés vagy másolás történjen. A bélyegképeket (és a többi nézetet is) egy pillanat alatt nagyíthatom-kicsinyíthetem. Nekem ezek (a munkámhoz feltétlenül szükségesek).

...

Egyébként a Microsoftnak szinte semmibe sem kerülne, hogy osztható képernyős legyen a fájlkezelője és akkor elég használható volna.

2015. máj. 22. 16:02
 6/10 A kérdező kommentje:

De akkor sem közelítené meg a Dolphint.

...

A Gnome3-nak nem tudom milyen a fájlkezelője ... a Caja (Mate) az még elmegy, de a kisebb linux ablakkezelőknek (desktopoknak) már jóval szegényesebb a fájlkezelője.

2015. máj. 22. 16:04
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Miért nem KDE ablakezelős linuxot használsz mert arra nem kell külön program
2015. máj. 22. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Tengor ***** válasza:

Win7-től (de lehet, hogy Vistatól is) ha az ablakot a képernyő szélére húzod, akkor automatikusan beméretezi a képernyő azon felére. Két Explorer ablakkal már meg is van az osztott képernyőd. A Ctrl / Shift / Alt gombokkal szabályozhatod, hogy amikor fájlt húzol, akkor mi legyen a művelet. Ha jobb gombbal húzod a fájlt, akkor elengedéskor rákérdez, hogy mit szeretnél (ez már XP-ben is így volt).

Az ikon nézet nagyítást azt nem tudom. Meglepődnék, ha pont erre nem lenne megoldás Win alatt.


Nekem úgy tűnik, hogy egyre kevésbé éri meg egy elavult fejlesztés tákolásával tölteni az időd.

2015. máj. 23. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm az információt!
2015. máj. 23. 21:59
 10/10 anonim válasza:
esetleg total commandert ajánlanám.
2015. máj. 29. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!