Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Miért szaggatnak az online...

Miért szaggatnak az online játékok, mikor jó a gépem is, illetve az internetem is?

Figyelt kérdés

Üdv!


(a csillag utáni szöveg a legfontosabb)


Az utóbbi időben, illetve nyáron rengeteg szabadidőm lesz, ezért újra játszani szeretnék, komolyabban, már tavaly nyár óta a digi is hatalmasat dobott a ávszélességén, mégis most a netes játékok jobban szaggatnak.


Archeage-el játszanék, ami Cryengine 3 -as motorral készült de a grafikai beállítások a minimumtól kezdve az ultráig semmit sem változtatnak, ugyan úgy szinte játszhatatlan.


Gépem adatai:

Amd FX-6300 3,5Ghz

Radeon HD6870 2Gb GDDR5 256bit

DDR3 1600Mhz 6Gb ram

A rednszer egy 128Gb SSD-n van a játék meg egy

WD-1Tb-Sata III -as merevlemezen, nem torrentezek, minden online feladatot letiltok feladatkezelőben, virus írtó csendes módban van, nem piszkálja a játékot, most utoljára egy sávszélesség figyelővel megnéztem mi okozhatja, a játék szinte semmit nem vesz el csak valami 2 mb sávszélességet a garantált 50 valamennyiből, más nem is használ internetet. A játékbeli ping normális maximum 14 a középeurópai szerveren ami kifejezetten jó, ezért az internetet könnyen kizárhatom, na most a hardvernek bőven elég kell, hogy legyen, mikor a processzor magok kihasználtsága összesen még nyílt terepen sem megy 30% fölé. A ram átlag 45-50% ami egészen jó, a videókártya minimum beállítások mellett 25.6% fixen, és ultra beállítások mellett 77 és 80 % között ugrál.


****************************


Minden bizonnyal a windowsnak köszönhetem, mivel még régen amikor metin 2 -vel játszottam jóval gyengébb 2 magos géppel és 2,5 megás internettel windows xp -n egyetlen egy szaggatás nem volt, és most a metin 2 is szaggat, kipróbáltam. Windows 8.1 64 bit.


Első sorban tapasztalatokra, és szakértelemre lenne szükségem, találtam egy regedites megoldást, de nem használt.


Kirpóbált játékok:

Archeage

Defiance

APB reloaded

Metin 2

Robocraft

WOW


Hiába pl a metin 2 régi játék de minimumon is akadozik.


Az illesztőprogramok frissek.


Mind szaggat, nem melegszik túl semmi a gépben, nem pörög semmi 100% -on, a net kihasználtsága nevetségesen alacsony. Régen nem volt ilyen.


A gép nem rég lett újra rakva, körülbelül egy hónapja, eredeti windows 8.1 64 bit.


Köszönöm szépen előre is! Minden értelmes hozzászólót pozitívan értékelek, tekintet nélkül a sikerességre.


2015. máj. 22. 11:23
 1/7 A kérdező kommentje:
Csak még viszonyítás képen azt is hozzáfűzném, hogy mostnában kijött játékokat akadásmentesen viszi a gépem high 1080p beállítások mellett: Witcher 3, Gta V, Wolfenstein: The old blood, ezek mind highon vígan elmennek szaggatás mentesen.
2015. máj. 22. 11:27
 2/7 Brenya ***** válasza:

Esetleg egy ilyen segédprogram(hátha orvosolja a gondod).: [link]

Ingyenes esetleg egy próbát meg ér.

2015. máj. 22. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Üdv!


Elfelejtettem említeni, kipróbáltam a progit még az elején, de nem hozott javulást, próbáltam még Advanced System Caret, Tune up utilitest, meg valami lolot vagy nem tudom, de egyik sem használt, még a cs 1.6 -is szaggat, az fps megy le, de nem tudom miért, mert semminek nem megy fel még a lemeznek sem a kihasználtsága.

2015. máj. 22. 13:01
 4/7 Brenya ***** válasza:
Esetleg próbáltad a kompatibilitást állítani(régebbi op rendszerre készült játéknál volt amikor nekem segített).
2015. máj. 22. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Az ilyen MMO-k mindig borzasztó processzorigényesek, és éppen ezen a téren nem muzsikál jól a géped. Ráadásul ezek a játékok nem optimalizáltak több magra, tehát még ami potenciális erőforrás van is, az is csak unatkozik, 1-2 mag meg szenved.
2015. máj. 22. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Ezt így nem merem állítani, mivel például Archeage egy modern enginet használ, ha teljesítményileg 6 magot nem is használ ki, de mindegyiket használja 13-15% -ig magonként, szerintem semmi baja a procinak, nem egy bika fajta, de mint mondtam a legfrissebb játékokat is highon tudom játszani, csak az mmo-kat nem, haver a 2 magos c2d 2,2Ghz -es procival tolja az Aiont, már 2008 -as laptop 2 giga rammal, 512-es integrált ati kártyával, mint a vaj úgy megy neki, igaz szinte minimumon, de istenem, nekem még minimumon is szaggat, pedig neki a rendszer és a játék is egy vinyón van egy régi sata 250gb alap vinyó, nekem meg ssd -n van a rendszer és külön vinyón a játékok, még arra is ügyeltem, hát itt valami szellem jár biztos a gépemben, mikor a a pingem speedtesten 3 ms Budpaestről egészen németországig 14ms oroszországig 16ms és usáig 88ms, nem is értem már át megyek lassan hisztis lányba 20 éves fejjel kicsit szórakoznék, nem eliszom a pénzem aztán így ver a sors. :) Mióta felraktam a kérdést, újra tettem a gépet, csak létszükségletes progikat raktam fel, meg az összes drivert és az Aiont, meg a riva tunert, hogy tudjak figyelni mindent, kiraktam mindenden procimagot, videókarit, vinyót, ramot és hőmérsékleteket, internet sebességét, de egyszerűen semmi abnormális nem történik, szimplán megyek és leesik 0-ra az fps és semmi hardver használata nem ugrik meg, meg semmi hőmérséklet nem megy 40 fok fölé. Feladom, veszek egy 12 éves gépet és max grafikán fogok ezekkel a játékokkal játszani, a tapasztalataim alapján, persze ezt csak cinikusan mondom. Régen mikor 2 magos gépem volt egy low profilos ati hd -val akkor sem volt ilyen, ezt biztosan a windows okozza, majd letöltök egy windows 7 -et mert xp -vel már nem merek kísérletezni a sok biztonsági rés miatt, és leírom a tapasztalataimat, hátha netán valaki ne adja isten gamer társam keveredne ilyen helyzetbe, ha egyáltalán ez lesz a megoldás legalább ő már tudni fogja, ha idekeveredik.


A kompatibilitást próbáltam, adminként is futtattam, semmi sem működik gyerekesnek tűnhetek, de csak a frusztráltság miatt, mert már mindennel próbálkoztam egészen visszamenőleg 2002-ig mikor még 7 éves voltam már azóta gépekkel foglalkozom, és mind hiába, itt tartok, ez most jól megfogott. :)))

2015. máj. 22. 17:06
 7/7 A kérdező kommentje:
Nem oldódott meg, de szinte biztos vagyok, hogy ez a tetű vinyó nem bírja az internet sebességét és a játékok olvasását egyidejűleg tartani, csak ennek van magas mindig 90% fölötti kihasználtsága. WD Black Sata III WD1002FAEX. Mit kéne tennem, maradjon ez csak adatoknak és vegyek egy hangos, de gyors szerver vinyót? Az megoldaná?
2015. máj. 22. 21:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!