Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Linux (Xubuntu) tmp mappájának...

Linux (Xubuntu) tmp mappájának nem lehet más meghajtót/elérési útvonalat megadni?

Figyelt kérdés
Kezdő linuxos vagyok még. Túl kicsi partíciót csináltam a linuxnak, és már nem férnek el az átmeneti fájlok, nem tudom feltenni a frissítéseket, matlab pluginokat stb.

2015. máj. 28. 19:29
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
De, bármelyik könyvtárnak hozhatsz létre külön partíciót. Az /etc/fstab fájlba kell csak felvenned, hogy automatikusan csatolásra kerüljön, viszont előtte olvasgass róla, mert könnyen elronthatod.
2015. máj. 28. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Miért nem méretezed inkább át a partíciókat?

G.

2015. máj. 28. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Tom Benko ***** válasza:
Azokat a fájlokat törölheted, amiket semmi nem használ. Ugyebár normálisan itt nem tárolunk semmit, legfeljebb átmenetileg. Ennek megfelelően a gép újraindításkor szépen ki is takarítja.
2015. máj. 29. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
De egyéb feltelepített alkalmazások miatt nincs már hely, ebből kifolyólag a tmp mappának sincs már elég helye, hogy a frissítéseket meg az átmeneti telepítő fájlokat tudja tárolni. Ez a gondom. :D pár megát sikerült felszabadítom az apg-get clean apt-get stb... meg a BleachBitel, de nem elég.
2015. máj. 29. 11:14
 5/9 Tom Benko ***** válasza:
Mekkora helyet csináltál neki? A /home is ezen a partíción van?
2015. máj. 30. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
10GB-t :D (anno csak netezni tettem fel, nem gondoltam, hogy teljesen áttérek linuxra) igen, a home is ezen van.
2015. máj. 30. 17:24
 7/9 anonim ***** válasza:

Érdemes legközelebb 4 particiót csinálni hogy bőven elférjen.

5GB Boot,3-4Gb swaps,gyökérkönytár ahova a rendszer kerül 15-20Gb,20-30GB Home partició.

2015. máj. 30. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Tom Benko ***** válasza:
@csakany dominik: a /bootnak nem kell több gigányi hely, ott csak a kernel van, meg a bootloader egy része. 256M bőven sok erre, még ha saját kerneleid is vannak.
2015. máj. 31. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Tom Benko ***** válasza:
@Kérdező: A /home-ot illik külön partícióra rakni, pont ezeknek a problémáknak az elkerülése végett. Én is adok egy javasolt kiosztást: 15G /, 512M swap, ami a csövön kifér /home. a swapet csak laptopok esetén kell nagyra venni, a hibernálás miatt. /boot partíció csak UEFI esetén kell, de akkor viszont szükséges, vviszont akkor sem kell neki sok.
2015. máj. 31. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!