Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Egy pdf-ből hogyan tudnék...

Egy pdf-ből hogyan tudnék kivenni egy vektorgrafikus fájlt?

Figyelt kérdés

2015. máj. 28. 19:59
1 2
 1/14 coopper ***** válasza:

Szia.


Kiszeded azt az egy lapot amin rajta van ez az objektum (továbra is pdf-ről beszélünk - 1 lap).


A nagyobb programok simán megeszik a pdf-et, és aztán kezelik is (természetesen ha a pdf-ben nem pixeles képként van a dolog, hanem vektorosan).


A Coreldraw biztosan megbirkózik vele, de gondolom, az Adobe Illustrator-nak is meg kell oldania a feladatot, hiszen a pdf-is az ö krealmányuk.


Tehát ami megeszi a pdf-et az elvileg fel is tudja bontani, illetve kezelni is tudja a beimportált pdf-et (szétszetheted, újra csoportosithatod, átszinezheted, stb,stb).


Sok sikert.

üdv.

2015. máj. 28. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Egy oldal az egész egyébként, egy világtérkép. Van egy alap raszter kép és fölötte a kontúrok vektorosan kihúzva.

Valami kisebb programmal nem lehet kiszedni? Foxit PDF Editorral próbáltam, de úgy láttam az nem tud ilyesmit. Pl. az Office Image Exporter meg csak a raszteres képeket veszi ki.

Akkor próbálkozok még majd valami másik programmal, van egy régebbi PhotoShop, lehet az is kiszedi.

2015. máj. 28. 20:28
 3/14 coopper ***** válasza:

Szia.


Szóba jöhet még az acrobat adobe pro program (fizetős), és annak mentés másként opciója (postcript vagy beágyazott postscript esetleg poverpoint ppt) aztán olyan progi ami elboldugul a postscriptel.


De ha postscript akkor, telpits egy postscript nyomtatót és nyomtasd ki rá a pdf-et és máris kapsz postscriptet.


Esetleg rakd fel valahová a pdf-et, elszórakozok vele egy kicsit.


Sok sikert.

üdv.

2015. máj. 28. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Itt vannak fent:

[link]


Konkrétan ezek:


[link] ETOPO2v2miller_loRes.pdf


[link] ETOPO2v2g_MillerLo.pdf


A kettő kicsit különbözik, van mindkettőből nagyobb felbontású változat is, de gondolom azokban csak a raszteres képek nagyobbak.

2015. máj. 28. 21:37
 5/14 anonim ***** válasza:
Kisebb program [link] azt hiszem jó lesz.
2015. máj. 28. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 coopper ***** válasza:

Szia.


Holnap megcsinálom. Mibe mentsem (formátum) ? Illetve kell-e külön a raszteres kép ?


Üdv.

2015. máj. 28. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Köszi, a raszteresek megvannak, meg azokat külön is le lehet tölteni, többféle változatban is, azok nem kellenek. De a vektoros képek nincsenek fent külön, csak ezekben láttam.

Majd még én is próbálkozom velük.


Tényleg, ezt a tracker-software-t én is meg akartam nézni, mert a pdf-nézőjüket szeretem, gondoltam, hogy van nekik valami szerkesztő is.

Az editorhoz írják is, hogy:

Extract Content from PDF to Text/Image/PDF formats


Formátumra szerintem jó lenne, amiben eredetileg van, gondolom ps vagy eps vagy wmf, valami emberi formátum.

2015. máj. 29. 00:13
 8/14 anonim ***** válasza:
Egyébként az xchangeviewer is tudja, ha az telepítve van már. [link]
2015. máj. 29. 05:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 coopper ***** válasza:

Szia.


Itt vannak, mindkét zip fájlban két-két fájl van összetömöritve, egy PS és egy WMF file (és tartalmazzák a resteres képet is).


Mindkét fájl a következő módszerrel lett elkészitve :


Ps : PDF megnyitva az Adobe Acrobat PRO-ban - Mentés másképpen és PS-ben lementve.


WMF : Coreldraw X3-ban a PDF beimportálva, majd kiexportálva WMF fileként.


ETOPO2v2g_Miller.zip : [link]


ETOPO2v2miller.zip : [link]


Sok sikert.

üdv.

2015. máj. 29. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 tabaki ***** válasza:
Ezek szerint megvan, de hasonló esetben Inkscape-pel is kísérletezhetsz.
2015. máj. 29. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!