Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Szerintetek melyik 3d modellez...

Szerintetek melyik 3d modellező progi lenne a legmegfelelőbb videójáték modelljeinek elkészítéséhez, illetve animálásához?

Figyelt kérdés
Eddig Blenderben sokat alkottam, de az sajnos a tengelyei meg sok egyéb miatt nem teljesen kompatibilis a Unity játékmotorhoz, az animációk a a tengelyek nem egyezése miatt furán néznek ki és sokszor görcsbe állnak a modellek csontjai, de mindegy a lényegre térek, szerintetek melyik lenne a jobb 3ds max, vagy Maya? A válaszokat előre is köszönöm!

2015. jún. 21. 14:54
 1/8 anonim ***** válasza:

Ez marhaság, rengetegen használnak blender t unity be szánt modellekhez - exportálásnál biztosan meg lehet cserélni a tengelyeket.

A kérdésre válasz az, hogy amelyikben jó vagy. Én max ot használok, de nem azért, mert jobb lenne mint a maya\blender, hanem mert megszoktam, és semmi okom váltani. Mindegyik eszköznek van előnye\hátránya a többihez képest, de mindegyik alkalmas arra, hogy jól, és gyorsan tudj dolgozni.

2015. jún. 21. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszönóm a választ! A modellekkel semmi baj, akkor van baj, ha csontozott modellt rakok blenderből unitybe, mert pl fekve játsza le az animációt... egy ugrás animációja úgy néz ki, mint ha vakbél gyulladásos gyomorgörcse lenne a szerencsétlennek és fekve mocorog, a csontok jó irányba mozdulnak, csak rossz tengely felé állnak. Meg blenderben a textúrázásnál is akadnak kisebb gondjaim...
2015. jún. 21. 16:08
 3/8 A kérdező kommentje:
És úgy hallottam, hogy a maxban a textúrázás egyszerűbben megy, meg ott a program is segít kicsit.
2015. jún. 21. 16:10
 4/8 anonim ***** válasza:

Maxban obj exportnál rákérdez, hogy meg akarod-e fordítani az x/z tengelyeket, ilyen kérdést nem tesz fel a blender? Esetleg próbáld meg fbx ben, azzal nem szokott ilyen probléma lenni.

Nem tudom, hogy blenderben milyen uv tool van, maxban a beépített nagyjából mindenre alkalmatlan, sokan használják a TexTools plugint(ingyenes), de nekem annyira az sem jött be(tény, hogy sokkal-sokkal jobb, mint a builtin, de a közelébe sem ér a headus uv layout nak - ezt merem ajánlani, organikus modellekhez ennél nincs jobb, de gépekhez sem rossz). Amúgy is érdemes az adott feladatra eszközt választani, headus ban sok esetben percek alatt megvan az uv(de még elég komplex modelleknél sem tart tovább 20-25 percnél, szemben a sok esetben 5+ órával, ameddig a legtöbb másik programban tartana).

2015. jún. 21. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Nem, Mr. Blender .obj exportnál úgy dönt, hogy nem kérdez ilyesmiket... ez az ingyenesség hátránya + az, hogy a textúrázás is elég bonyolult (nekem legalább is), de ízlések és pofonok, .fbx-ben is próbáltam már, de ugyan az lett a végeredmény, úgyhogy nem tudom, azért próbálkoznék max-el, mert nekem (yt videók alapján) sokkal egyszerűbb, értelmezhetőbb a kezelőfelület, meg a renderje is szebb, jobban bejön, a blenderé olyan matt, akármilyen materialt próbálgatok, mindig érezhető olyan enyhe mattság a modelleken, mintha porosak lennének, vagy ilyesmi, de itt lehet, hogy én bénázok, nem tudom...
2015. jún. 21. 18:51
 6/8 tabaki ***** válasza:

„Nem, Mr. Blender .obj exportnál úgy dönt, hogy nem kérdez ilyesmiket... ez az ingyenesség hátránya ”


Hát persze, hogy nem... Az a csúnya, mocsok, ingyenes szemét...

[link]

Szégyelld magad. Az, hogy nem ismered a programot, nem bűn, de a fejlesztők nyakába varrni a korlátaidat, hát ahhoz ábrázat kell. Szerintem a többi problémád is ebből adódhat, egyszerűbb a más hülyeségére fogni, mint utánajárni.

2015. jún. 21. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Produkciós szinten sehol nem használják egyik beépített renderert sem, ez nem blender specifikus probléma(megjegyzem a 3ds max scanline jánál nem sok gagyibb renderer van, még a viewport is jobban néz ki az AO miatt), a legtöbb helyen vray t használnak, ahova meg kevés, ott arnoldot(illetve régebben mental ray t, de állítólag a fejlesztés üteme rettenetesen megzuhant, amióta megvette az autodesk(vagy az nvidia?)).
2015. jún. 21. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
tabaki azt hogy csináltad?! Mi a varázslat? Egyébként tudom, hogy te vagy a Blender mestere, ;) én nemnagyon értek hozzá, a max jobban bejön, videók alapján a kezelőfelülete nekem logikusabb, bocs, hogy leszóltam blendit, de nekem bonyolult, még úgy is, ha magyarra állítom...
2015. jún. 21. 23:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!