Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Photoshopban egy objektumnak...

Photoshopban egy objektumnak árnyékokat, mintázat stb. állítottam be. Hogyan tudom úgy elforgatni, hogy minden beállítás vele mozduljon? (Megpróbálom lent elírni érthetőbben. )

Figyelt kérdés

Tehát megrajzoltam egy tárgyat, aminek a Layer Style-ban adtam külső és belső árnyékot, mintázatot stb. Ha pedig el szeretném forgatni a tárgyat, akkor minden, amit beállítottam az úgy marad. Tehát pl. beállítottam, hogy milyen szögben érje az árnyék, és a mintázat is (pattern), amit beállítottam, függőleges irányú. Így viszont, ha el akarom forgatni mondjuk 45 fokos szögben, akkor a mintázat függőleges irányú marad, nem vált vízszintesre.


Erre nincs más megoldás, csak az, hogy lementem (nem szerkeszthető) képként, (png, jpg...), és úgy forgatom el? Vagy van erre valami beállítás, aminek köszönhetően szerkeszthető módon hagyom, úgy forgatom el a képet, és akkor a forgatással együtt vele mozdul minden beállításom is? Remélem sikerült érhetően elmondanom :)



2015. júl. 28. 16:35
 1/4 tabaki ***** válasza:
Nem használok PS-t, de nem lehet csoportosítani a rétegeket?
2015. júl. 29. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

A rétegek csoportosítva vannak, mármint minden beállítás azon a Layeren van, amit szeretnék. Ha csak jobbra-balra mozgatom el az objektumot, akkor nincs semmi probléma. Csak, ha elforgatom a tárgyat, amit megrajzoltam és a Layer Style menü segítségével valószerűvé tettem, akkor hiába állítottam be pl. a ráeső fényt ás árnyékokat, mert ha időközben úgy döntök, hogy így mégsem tetszik az állása, kicsit el kellene forgatni, akkor ha megteszem, a fények és árnyékok stb. fixen ugyanabból a szögből esnek rá, mint mielőtt elmozdítottam volna. Vagyis az objektum új állásában már csúnyán elcsúsznak a beállított dolgaim.


Gondoltam megkérdezem, hátha valaki tud erre válaszolni. :) Köszi neked is a reakciót, de szerintem erre csak az tud válaszolni, aki használt már Photoshopot.

2015. júl. 29. 11:26
 3/4 Zénevű ***** válasza:

Ha jól emlékszem jobbklikk a layereden és Rasterize layer.

Előtte érdemes duplikálni az eredeti layeredet, aztán láthatatlanná tenni a biztonság kedvéért.


Sok sikert :-)

2015. júl. 30. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi! Kipróbáltam, és bevált. :) Mondjuk azt néztem, hogy egyszerre csak egy layeren működik a dolog, többen, vagy egy egész mappán nem, de végül rájöttem, hogy ha a Convert to Smart Objectre kattintok, akkor bármikor szerkeszthetem is a layert vagy a mappában lévő dolgokat. De tényleg köszi a segítséget, mert valahogy nem jutott eszembe, hogy ott keressem a megoldást. :)
2015. júl. 30. 12:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!