Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Microsoft Excel, ha függvény,7...

Microsoft Excel, ha függvény,7. osztály informatika, valaki segít?

Figyelt kérdés
Azt szeretném kiszámítani, hogyha a termék ára több mint 50000 Ft, akkor kapjon az illető pendrive-ot, ha kevesebb az ára a terméknek, amit megvett, akkor értelemszerűen ne kapjon. Mi az egyenlet, amit be kell ehhez írnom? Koordináták: ára a terméknek (az elsőnek) E4, az ajándék (pendrive) helye k4. Azt tudom, ha egyszer beírtam az egyenletét, akkor csak le kell húzni, kitötli az alatta lévő sorokat. Ha valaki tud segíteni, de nem érti, ahogy leírtam legyen szíves adja meg az e-mail címét, én is megadom, és elküldöm a feladatot. Előre is köszönöm!
2010. márc. 7. 18:23
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

rendkívül egyszerű, kattints a abba a cellába, ahova ki akarod írni (k4) a képlet ilyesmi lesz:

ha(e4>50000; "pendrive"; "")

Ne felejtsd el, hogy a cella értékének 50000-nek kell lennie és nem 50000 Ft-nak, ha mégis úgy van akkor formátum/cellák/szám alul az egyéni-t válaszd ki, a normál után szóközzel írd be "Ft", ez fontos, enélkül nem fog működni.

Ezután, ahogy írtad, csak húzd le.

2010. márc. 7. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen, sikerült!
2010. márc. 8. 11:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!