Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » A Windows 10 nagyobb videokárt...

A Windows 10 nagyobb videokártyát vesz igénybe? Vagy miért van ez? Mi lehet a baj?

Figyelt kérdés

Most formáztam le a notebookomat Windows 7-ről '10-re, de, amikor kész lettem a frissítéssel és feltelepítettem a többi fontos programot, az AMD Catalyst Control Center azt mutatta, hogy AMD Radeon HD 6320 384 MB-os videokártyát foglal a gépem magába, (még az Everest Home-mal is leellenőríztem) holott már 3 éve megvan, de eddig mindig 512 MB-os, HD 6470-ként volt feltüntetve.

Sajnos nem vagyok olyan jártas a számítástechnikában és nem tudom, hogy mi lehet a baj, ezért fordultam most ide segítségért.

Előre is nagyon köszönöm a válaszokat!



2015. aug. 8. 18:31
 1/5 anonim ***** válasza:
Azért HD6320 és 6470 között elég nagy különbség van. Viszont a helyzet az, hogy ha te Everest Home-ot használsz, az azt jelenti, hogy már nagyon elavult, hiszen szerintem legalább két éve már AIDA-ra változtatták a nevüket. Ha neked 6320 van a gépedben, nem ismerheti fel teljesen másnak, csak ha valami szoftveres gebasz van. Nincs kizárva, hogy a Win10 zavarja össze és frissítésre van szükség (AMD részéről), de a kérdésre válaszolva: nem, nem használ több videomemóriát. De itt a gond nem csak ez.
2015. aug. 8. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Azt elfelejtettem leírni, hogy a formázás után amikor elkezdtem telepíteni a gyári ASUS CD-ről a programokat, akkor azoknak felét tudta csak feltelepíteni, így a videokártya driver felrakása is sikertelenül járt el, mivel a rajta lévő anyagok zömmel csak Windows 7-el voltak csak kompatibilisek, ezért a '10-essel kompatibilis AMD Catalyst Control Centert a netről töltöttem le.
2015. aug. 8. 18:43
 3/5 A kérdező kommentje:
Értem. Akkor javasolt esetleg a Windows 7-nél maradnom?
2015. aug. 8. 18:44
 4/5 anonim ***** válasza:

[link]


Az AMD oldalán talál hozzá drivert win10-hez is. Töröld le a jelenlegit, majd rakd fel az újat. Ugye notebook graphics>radeon hd series>hd 6xxxM series>Win10 x86/x64, amire szükséged van.

2015. aug. 8. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Megjegyzem, engem Chrome alól nem irányított át a letöltéshez, de Firefox alól gond nélkül.
2015. aug. 8. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!