Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » The sims 2 Directx9. 0C? Mi...

The sims 2 Directx9. 0C? Mi lehet a gond?

Figyelt kérdés

Fel lett telepítve a gépünkre a windows 7. Régebben tökéletesen működött, a sims a gépünkön, most meg egyfolytában ezt a directx-es hibaüzenetet írja ki.Leszedtem, de nem változott semmi.

Kérlek segítsetek!!

köszönöm


2010. márc. 8. 22:01
 1/8 anonim ***** válasza:
És mi volna maga a hibaüzenet? Ha lehet, rendesen írd le, mit ír ki és mikor teszi ezt.
2010. márc. 8. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

DirectX9.0c kompatibilis videókártya felismerése sikertelen. Kérlek ellenőrizd, hogy a videókártyád DirekctX9.0c kompatibilis-e, illetve hogy a gyártó által kibocsátott legújabb driverek vannak e telepítve a gépre.Az alkalmazás leáll.


Ezt írja ki, de most néztem, hogy ennek a windows 7 nek DirectX 11 kell, nem is 9. De azt honnan szedjem le, ha megoldja a gondod???köszi

2010. márc. 8. 23:13
 3/8 A kérdező kommentje:
Ja azt elfeljettem, hogy akkor írja ki,mikor el akarom indítani a játékot...
2010. márc. 8. 23:20
 4/8 anonim ***** válasza:

Az alapján amit írtál, a játék nem ismeri fel a videókártyád. Ez több okból is lehet. Az első az, hogy nincs feltelepítve a videókártya driver (meghajtóprogram avagy eszközillesztő). A másik, hogy valamiért nem tetszik neki a DirectX 11 és neki mindenáron a 9 kell. A Windows 7-ön egyébként alapból fent van a DirectX 11, de erről te magad is megbizonyosodhatsz, ha megnyomod a Windows + R billentyűpárost és a dxdiag parancsot.


Megpróbálkozhatsz a DirectX 9 telepítésével is, ezt megtalálod a legtöbb játék telepítő CD/DVD-jén rendszerint a DirectX könyvtárban. Ha ez nem oldja meg a gondot, keresd fel a játék telepítési könyvtárát és a sims exe fájljára jobb katt -> Tulajdonságok -> Kompatibilitás és állítsd be Windows XP-re. Mivel nem írtad le milyen géped van, ennél többet nem tudok segíteni.

2010. márc. 9. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Ezen a dxdiag beíráson, már túl vagyok, és azt írja a gép, hogy a directx nem elérhető. szóval szerintem nincs fent a gépen. De mivel azt írja, hogy annek a windows 7-nek a 11 kell, azt kellene talán feltennem, azt még nem próbáltam, mert nem tudom honnan szedjem le...

Mit írjak a gépről???

2010. márc. 9. 07:19
 6/8 anonim ***** válasza:

Gondolom ha nincs fent a DX11, akkor a www.microsoft.com -ról, vagy a Windows Update-ről tudod feltenni. Ha pedig valahová segélykérést írunk gép ügyben, szokás leírni a gép főbb alkatrészeit, hogy ezáltal megkönnyítsük a segítségnyújtók dolgát, hisz lehet akármilyen géped és sokszor csak annak ismeretében lehet segíteni.

Amiket mindíg érdemes leírni ilyen esetben:

Alaplap típusa

Processzor típusa

Memória típusa és mennyisége

Videókártya típusa


Illetve, ha más alkatrésszel van gond, akkor annak a pontos típusa. Ha ezeket te magad nem tudod beazonosítani semmi gond! a CPU-Z segít beazonosítani a processzort, alaplapot és memóriát, a GPU-Z pedig a videókártyát.

Ezek a programok itt találhatóak:

CPU-Z: [link]

GPU-Z: [link]

2010. márc. 9. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Azért nem tartottam fontosnak leírni a gép adatait, mert ez a játék már számtalanszor volt rajta, és működött rendesen..
2010. márc. 9. 15:14
 8/8 anonim válasza:
szia nekem tegnap jött elő ugy hogy letöröltem a részeket és újra tettem. megoldásom 2 óra gondolkozásután win 7 en: start számitógép jobb egér click kezelés (baloldalt) helyi jobb egérgom baloldalt valamelyikre (meg fogod találni, esélyes középen felhasználók) tulajdonság, és ott van két pipád a fölsö valami rendszergazda lesz. kijelentkezel lesz egy rendszergazda felhasználó belépsz és ott már működik is. a mentések offosak lesznek de működik. a többi játékkal is ez hogy ha ott játszol nem lesz mentés (asszem azt nem néztem meg) nekem pl tel. mindegy mert új gép és egybe sincsen mentésem...
2015. máj. 13. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!