Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Excelben hogyan készíthetek...

Toxic1984 kérdése:

Excelben hogyan készíthetek olvasható vonalkódot?

Figyelt kérdés
Próbálkoztam már vonalkód font letöltésével, de az olvasó nem tudta olvasni.128as vonalkódokat szeretnék készíteni, számszerint 16OOdarabot, így az online készítőkkel kicsit sokáig tartana.

2015. aug. 19. 09:28
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

Ez hozzáértés kérdése...


Kevésbé hozzáértő embereknek ajánlom keressen rá: "excel barcode generator".

Lehet találni beépülő modulokat (többnyire fizetősek) de működnek és egyszerűek.



Leleményes felhasználóknak azt javaslom, hogy egy listába kiraknám az összes kódot és egy külső programmal (akár szkriptelve) legeneráltatnám mind.

Vagy az egészet nem excelben csinálnám!

2015. aug. 19. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:

(Magunk közt szólva, ingyenesen, automatizálva megoldható lenne:

libre office base + latex + imagemagic)

nem tudom windows-on, hogy működne, de valami ilyesmi megoldással "profibb" eredmény érhető el teljesen ingyen


[link]


Persze van még 1000 féle megoldás, ez csak egy közüle.



Ha nagyon kínainak tűnik, akkor viszont javaslom az excel bővítményes megoldást. Sok keresgéléssel akár lehet még ingyenest is találni. Bár én most csak fizetőseket láttam.

2015. aug. 19. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 coopper ***** válasza:

Szia.


Esetlegesen nézd meg ezt, ez működik : [link]


Sok sikert.

üdv.

2015. aug. 19. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

Cooper...ezt már próbáltam, de nem olvassa az olvasó, de még a mobilos olvasó sem ismeri fel :(


wdhun...keresgéltem már a neten, de semmi használhatót nem találtam :(


Az exceles megoldás azért lett volna jó, mert rögtön formázhatnám is a hozzá való dokumentációt...de gyanús marad az online generátor meg soksok munkaóra...

2015. aug. 20. 08:52
 5/17 A kérdező kommentje:

Na skacok addig eljutottam, hogy 39es vonalkódot kreáltam excelben. Maga a tartalom nagybetűkkel kell, hogy írva legyen, valamint kezdésnek kell egy *, majd befejezésn is egy *. Tehát *SZOVEG123*...namost addig tuti, hogy mobilos appal le tudom olvasni direkt a képernyőröl, de nyomtatóm, valamint a kézi olvasóbent van a cégben tőlem 4Okmerre, így leghamarabb csak hétfőn reggel tudom meg mennyire tuti amit kreáltam :D

De ha valamelyikőtöknek van kézi olvasólya, szívesen átküldöm neki a kódot amit kreáltam jpg formátumban, csakhogy letesztelje. Cégben amúgy mi ezt a falyta kézi kis olvasót használjuk:

[link]

2015. aug. 20. 14:59
 6/17 SimkoL ***** válasza:

Ha nem vagy 'finnyás' a tört programokra akkor ajánlom az Aurora 3D Barcode Generátorát. Ezeket ismeri:

1. QR Code.

2. Micro QR Code.

3. Aztec Code.

4. Code One.

5. Data Matrix.

6. Grid Matrix.

7. PDF417.

8. MicroPDF417.

9. Code 11.

10. Code 128.

11. Industrial 2 of 5.

12. Interleaved 2 of 5.

13. Code 39.

14. Code 39 Extended.

15. Code 93.

16. Databar.

17. Databar Expanded.

18. Databar Limited.

19. Databar Stacked.

20. Databar Stacked Omni.

21. EAN-13.

22. EAN-14.

23. ISBN-13.

24. ITF-14.

25. LOGMARS.

26. MSI Plessey.

27. UK Plessey.

28. Telepen.

29. UPCA.

30. UPCE.

31. PLANET.

32. Postnet.

33. USPS.

Tud file-ból, listából is dolgozni, adott intervallumban generálni.... és ezekbe *.PNG, *.JPG, *.TIFF, *.BMP, *.ICON, *.EPS, *.SVG. tud menteni. Így néz egy generált [link]

2015. aug. 20. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 coopper ***** válasza:

Szia.


Én is keresgettem a neten és tényleg semmiféle free progit nem találtam erre a célra.


"Berágtam mint SimkoL a minecaft launcherekre" és irtam egy ilyen progit.


Innen letölthető : [link]


Excelben dolgozik excel tábla alapján (az eredeti excel tábláról mindig kell másolatot késziteni mert a cellákba rakott képeket nem törli igy azokat manuálisan kell törölni, vagy a második futtatáskor rápakolja a képeket a másik képre) A vágólapot használja az elkészült vonalkód excelbe történő másolásához.


Ami a zipben van :


- BarcodeTeszt.exe

- BarcodeExcel.xlsx.org

- BarcodeExcel.xlsx


Az org-os fájl az XLSX fájl eredetije (backupja).


A következő kódokat tudja (elvileg) :


- bcCode_2_5_interleaved

- bcCode_2_5_industrial

- bcCode_2_5_matrix

- bcCode39

- bcCode39Extended

- bcCode128A

- bcCode128B

- bcCode128C

- bcCode93

- bcCode93Extended

- bcCodeMSI

- bcCodePostNet

- bcCodeCodabar

- bcCodeEAN8

- bcCodeEAN13

- bcCodeUPC_A

- bcCodeUPC_E0

- bcCodeUPC_E1

- bcCodeUPC_Supp2

- bcCodeUPC_Supp5

- bcCodeEAN128A

- bcCodeEAN128B

- bcCodeEAN128C


Az excel tábla három oszlopos, az első oszlopban van a vonalkód tipusa (leengedő lista - de használható a CTRL+C CTRL+V is), a második oszlopban a maga a vonalkód értéke, a harmadik oszlopba fog pakolódni a vonalkód képe.


A vonalkód magassága ez excel tábla sor magasságával egyezik meg (pixel), jelenleg 40-es a sor magasság a minta excel táblában.


Virustotalos vizsgálat az EXE-ről : [link]


Használata egyszerű, elinditod megkeresed az excel fájlt (ami a fenti formátumnak megfelel) és rányomsz a "Kódok generálása" gombra, működés közben az excel látható ahogyan dolgozik. Ha valami ok miatt a program hibával megáll akkor az EXCEL összezárása után a folyamatok közül is ki kell lőni mert gondot fog okozni ha benmarad a folyamatok között (pl. nem lehet elmenteni a következő excel fájlt mert a folyamatok között bentmaradó excel nem fogja engedni).


Sok sikert.

üdv.

2015. aug. 20. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 coopper ***** válasza:

Javitgattam a progin.


Itt az új verzió (ezzel együtt a régi verziót töröltem)


Amiben változott :


- Mostmár törli a képek az excelből (de ha már vannak képek azt először manuálisan kell törölni)

- Bizonyos vonalkódtipusok váltásakor hibával megállt a program


Letöltés : [link]


Virustotal : [link]



Üdv.

2015. aug. 21. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 SimkoL ***** válasza:
Az Excel verziót is kiírhattad volna, hogy melyikkel működik :)
2015. aug. 21. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 coopper ***** válasza:

Igen. Ebben igazad van, de a program az elején végez egy Excel verzióvizsgálatot, és ha nem megfelelő az Excel verziója akkor befejezi a müködését, erről tájékoztatást is add, a 14.0-ás excelt keresi ami az Ms office 2010-es része (gondolom a magasabb verziójú exceleken is müködik, bár ezt nem tudtam kipróbálni).


Üdv.

2015. aug. 21. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!