Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Tört Windows 7-ről windows 10-re?

Tört Windows 7-ről windows 10-re?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Van egy asztali számítógépem, és azon egy tört Windows 7 található. Fel szeretném frissíteni Windows 10-re, de nem tudom, hogy aktivált lesz-e. Egyik ismerősőm azt mondta, hogy ő is frissített tört Win7-ről Win10-re és nála aktiválódott.

Amúgy a PCWorldön is olvastam, hogy valakinél aktiválódott, valakinél nem. (link: [link]

Szerintetek sikerül az aktiválás?

És ha igen, a Microsoft eredeti Windows 10-ként fog rá gondolni???

A válaszokat előre is köszönöm!



2015. aug. 23. 00:11
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Feltételezhetően ha a tálcáról frissíted, akkor gáz van.


[link]


Innen frissítve valószínűleg jó lesz.

2015. aug. 23. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Ha DAZ loaderrel aktiváltad akkor nyugodtan frissítsd tálcáról. De ha jól tudom nem eredeti Windowsnál fel sem ajánlja a frissítést.
2015. aug. 23. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
A nem eredetinél is felajánlja (legalábbis a DAZ-zal aktiváltaknál), és állítólag frissíti szépen magát, és lesz eredeti rendszered. (nem próbáltam)
2015. aug. 23. 04:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 P.O.C. ***** válasza:
100%

Én próbáltam a laptopomon. Működik!

Nem kell megvárni a Windows 10 frissítő ikont se sem.

Fel kell rakni egy Windows 7 -et, de olyat amit Windows 10 -ként is használni akarsz.

Win 7 Pro és Ultimate Windows 10 Pro -ra frissíthető.

Windows 7 starter és Home meg Windows 10 Home -re. Természetesen csak ugyan olyan bitesre frissíthető amilyen Windows 10 fent van.


Szóval miután felraktad a 10 -et aktiválod a legújabb DAZ loader -el. De nem adsz neki internetet!

Leszedsz a netről egy Windows 10 Multiple Editions MSDN iso -t, ebbe ugyanis a home és pro verzió is benne van. Nem szükséges kiírni csak kimásolod a telepítőfájlokat egy mappába. Elindítod a setup.exe -vel, a frissítéseket kihagyod, a netkábelt még mindig nem dugod be. Kérni fog terméskulcsot, de ezt kihagyod és folytatod.

Miután felment adsz neki netet. Beaktiválod.


Mivel a frissített Win 10 bugos szar szokott lenni általában, így ajánlott tiszta telepítéssel felrakni megint. De ezúttal nem kell ezt végig játszani, mert M$ szerveréről automatikusan beaktiválja majd magát a regisztrált hardverkulcs alapján.

(A lényeg hogy itt csak akkor dugd be a netet mikor már fent van a Windows 10. Erre azért van szükség, mert ha netet érzékel addig nem engedi folytatni a telepítést, míg be nem jelentkezel vagy létre nem hozol M$ fiókot.)


Az igaz, hogy ez két tiszta telepítést és egy frissítő telepítést is magában rejt, ami sok idő. De így legalább nem lesz a nyoma annak a gépeden, hogy bármilyen illegális programmal aktiváltad volna be a Windowst. És nem kell félned az ebből adódó biztonsági kockázatoktól sem.

Ezt azóta már barátnőm gépén is eljátszottam, mindkét esetben a slmgr /xpr parancsra a Windows tartósan aktiválva ablakod dobott vissza. Hogy ez meddig működik így, az M$ -en múlik. De ajánlott minél hamarabb megcsinálni, aki közel távol jövőbbe 10 -et akar használni, de nincs rá felesleges 35 ezre.

2015. aug. 23. 05:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Ha nem eredeti, az se baj, mert microsoft toolkittel szépen le lehet aktiválni.
2015. aug. 23. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 P.O.C. ***** válasza:
100%

Bocs a második bekezdésben hiba van:


"Szóval miután felraktad a 10 -et aktiválod a legújabb DAZ loader -el."


jav: "Szóval miután felraktad a 7 -et aktiválod a legújabb DAZ loader -el."


10 -et nem is lehetne DAZ loaderrel aktiválni. :D

2015. aug. 23. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :)
2015. aug. 23. 22:59
 8/12 anonim ***** válasza:
Én is tört win 7-ről frissítettem 10-re, de nekem nem volt minden 100%-os, pl több játék nem indult vagy akadozott, nem működött rendesen. Egy tiszta windows 10 telepítés rendbe hozott mindent
2015. aug. 24. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! És amúgy aki most olvassa, nekem aktiválta a Windows 10-et!
2015. aug. 31. 00:19
 10/12 KicsiPudling válasza:
Én felraktam egy tört win 7et,majd aktiváltam loaderrel. Ezután a win 10 nem akart rámenni a gépemre(egy darabig eljutott,majd visszarakta az eredetit verziót,a win 7et),aztán utána olvasgattam a dolognak. Azt írták az egyik helyen,hogy a win 7 sp1-et is felkell rakni és arra ráfrissíteni. Azóta tökéletesen működik a win 10 a gépemen. :) innen frissítettem a win 10et: [link]
2016. jún. 5. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!