Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Mivel lehetne visszaállítani...

Mivel lehetne visszaállítani adatokat, ha az MFT sérült?

Figyelt kérdés
Egy külső merevlemez ellenőrzése megszakadt és a Windows nem tudja csatolni a meghajtót (G:\ nem érhető el | A paraméter nem megfelelő). Rákerestem google-ben, de minden amit találtam olyan meghajtóval kapcsolatos, amin Windows van. A CHKDSK nem oldotta meg a problémát (Corrupt master file table. Windows will attemt to recover master file table from disk. [...] Windows cannot recover master file table. CHKDSK aborted). Van valami ingyenes program, ami segíthet? Elég sok adatról van szó, amiket nem szeretnék elveszíteni.

2015. aug. 28. 10:00
 1/5 anonim ***** válasza:
Melyik chkdsk-et használtad? A recovery mód alól indítható egészen másképp működik, talán azzal próbáld meg. Az MTF elvileg 2 példányban létezik, és ha az egyik sérült, akkor a másikból visszaállítható. Persze ha mindkettő sérült, akkor gáz van.
2015. aug. 28. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nem vagyok benne biztos, de a TestDisk programot próbáld ki.
2015. aug. 28. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
A TestDisk volt az első, amit megpróbáltam a CHKDSK után, de elakadtm vele. Ha a partíciótípus none, akkor látja, hogy megvan a partíció, de nem tud vele semmit sem csinálni, mert nem Unformatted (Raw), ha pedig Intel PC-re állítom, ami elvileg az NTFS lenne, akkor nem érzékeli a partíciót és azért nem tudja folytatni.
2015. aug. 28. 11:18
 4/5 anonim ***** válasza:

Esetleg a Gparted javító funkcióját is megpróbálhatod, de sok reményt ne fűzz hozzá.


Még egy lehetőség a lemezfelültet szkennelő, partíciós táblát és fájlrendszert figyelmen kívül hagyó programok használata. (Pl. Recuva deep scan funkciója.) Ennek a hátránya, hogy a fájok nevei, infói nem lesznek meg, illetve odakeverednek a törölt fájlok maradványai is. Végső esetben persze egy próbát megér.

2015. aug. 28. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
A GParted nem segített, szóval marad a Recuva.
2015. aug. 28. 20:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!