Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Hogy tudnék Linuxot feltenni...

Hogy tudnék Linuxot feltenni a gépemre Windows alatt? Azt mondták lehetséges és ha újraindítom a gépem megkérdni majd, hogy melyiket szeretném használni .

Figyelt kérdés
Sziasztok . Egy olyan egy éve kezdett el komolyabban érdekelni a programozás és a hasonló tevékenységek . Átlag "gamer" felhasználó voltam/vagyok és egy ideje piszkálja a fantáziám az informatika egy érdekesebb része az úgymond "hackelés" (ami nem feltétlen illegális) . Alapból nem a "hackelés" ami izgatja az embert hanem az a tudás amit megszerez. A lényeg , hogy olvasgattam és rájöttem , hogy Windows alatt rengeted hasznos program el van zárva úgymond előlem . Ezért Linuxra szeretnék váltani és egy részletes leírás kéne , hogy honnan tudom ezt "megszerezni" ? Hogy tudom telepíteni. Előre is köszönöm a választ.

2015. szept. 7. 22:33
 1/8 anonim ***** válasza:

Valamilyen Debian/Ubuntu alapú disztribúciót töltsél le,ennek van a legnagyobb tábora, ha elakadsz, könnyen találhatsz segítséget fórumokon. A legnépszerűbb a Linux Mint, könnyű kezelni és benne van minden ami kell (kodekek, flash, java stb.). Letöltöd a legfrissebb verzióját (Rafaela), mondjuk az XFCE -t:

[link]

Pendrájvról vagy lemezről telepíted. Telepítéskor megkérdezi, hogy a Windows mellé telepítse, vagy lecserélje. Azt választod, hogy mellé. És kész, induláskor választhatsz, hogy melyik rendszert akarod indítani.

2015. szept. 7. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod ! Akkor már az első lépéseket meg is teszem :D .Tudod (már akkor tegezlek) volt egy jó idézet egy fórumon : "windows-on olyan hackelni mintha kényszerzubbonyban kéne táncolni tanulni" .
2015. szept. 7. 23:04
 3/8 anonim ***** válasza:
Hackeléshez a Kali linuxot szokták használni (az is Debian alapú), de kezdésnek a Linux Mint sokkal jobb, és van hozzá egy kb. 50 oldalas pdf könyv, azt is töltsd le!
2015. szept. 7. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszi a választ. Most leszedem a legújabb változatot kicsit tapasztalom , kicsit barátkozok vele , aztán belemegyek jobban a programok használatába . :) .

Igen akkor még az a kérdésem , hogy akkor így csináljam : 1.letöltöm 2. felrakom pendrive-ra 3. majd pendrive-ról telepítem ? (persze ezt még mind windows alatt) . ?

2015. szept. 7. 23:18
 5/8 anonim ***** válasza:
Igen. De nem Windows ALATT, hanem miután felraktad az Unetbootin programmal az USB stickre, újraindítod a rendszert és arról bootolsz be.
2015. szept. 7. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Van még egy megoldás, ha csak ismerkedni akarsz a rendszerrel: letöltöd a Virtualboxot vagy a VMWare Playert és abba telepíted a Linuxot. Így tényleg Windows alatt futtatod, ismerkedni így is lehet vele :D
2015. szept. 7. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Live mod pont azért van hogy kiprobálhassd.Rufussal tedd rá egy pendrive-ra.Majd bootolj be pendrive-ról és "xy kiprobálása telepítés nélkül".Amúgy a Xubuntu-t ajánlom.
2015. szept. 9. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Nekem LinuxMint jött be, felületben pedig Cinnamon. (de ízlés kérdése)

"hacker" kifejezést sokan rosszul definiálják, és keverik a "cracker" -el.

De maradjunk az előbbinél, azaz kiválóan akarsz érteni az ilyen dolgokhoz.

Linuxon könnyebb hardver szinten vezérelni dolgokat, mert ott közvetlen tudsz hivatkozni egy eszközre, és nem közvetetten egy "driver" segítségével mint windows -on.

Azaz közvetlen tudod akár USB vagy más portot figyelni, adatott küldeni...

De ezen felül könnyebb programokat készíteni. (mondjuk már windows -on is vannak futtatható shell szerű fájlok)

2015. szept. 9. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!