Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Mi a véleményetek a következő...

Mi a véleményetek a következő közösségi oldalakról, alkalmazásokról; tartalmukról, emberekről, akik használják? Milyen tapasztalataitok vannak velük?

Figyelt kérdés

Puszta kíváncsiságból kérdezem :)

Ha meg kellene őket személyesíteni, milyen karakterként írnátok le őket?


Facebook

Twitter

LinkedIn

Pinterest

Tumblr

Instagram

Snapchat

Deviantart

4chan

wattpad

whisper

we heart it

tinder

reddit



2015. szept. 8. 15:28
 1/2 anonim válasza:

Szia! Amiket felsoroltál meg mondom őszintén a feléről se hallottam még, de amikről igen arrol irok véleményt.

Facebook: Egyszerű használni, könnyű rajta tartani a kapcsolatot. De persze itt is vannak feltünési viszketettségben szenvedő emberek akik nem tudnak mit kezdeni magukkal és egész nap fent vannak unalmukban... hát roluk nem tudok mit irni. Ha megszünne ez az oldal valoszinűleg néhány ember elgondolkodna azon hogy mit kezdjen az életével.

Twitter: Magyarországon annyira nem ismert inkább a külföldi sztárok használják és a külföldön élő emberek. Itt csak posztolgatni kell hogy éppen mitcsinálsz meg stb. Ilyen inkább az ismert embereknek valo hogy a rajongoikkal tudassnak dolgokat.

Tumblr: Az van nekem is és nagyon imádom! Megérte regisztrálni. Arrol szol hogy vannak idézetek és képek, szövegek, és bárki kiirhat bármit. És ezeket lehet reblogolni vagy lájkolni. :) Ide inkább depresszios és magányos emberek járnak. DE már észrevettem hogy sok a divat tumblis akiket ki nem álhatok!

Instagram: HÁáát itt csak mutogatják magukat az emberek igazábol beszélgetni se lehet mert ahoz le kell tölteni egy külön appot nem értem mire jo.

Snapchat : Itt videokat és képeket lehet kirakni meghatározhatod hogy hány percig lássák. Ez az alkalmauás mostanába nagyon hires lett nem tudom miért semmmi értelme ez is csak a mutogatásra jo....

További szép napot!! :)))))))))

2015. szept. 8. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:

Facebook: nemrég töröltem követtem ki az engem nem érdeklő kis tinilány ismerőseim, így már egyre kevésbé undorító a kezdőlapom, engem érdeklő emberekkel, csoportokkal és oldalakkal van tele, bár amúgy nem igazán szoktam nézni, néha ránézek, de leginkább chatelésre használom, meg az engem leginkább érdeklő csoportokra is rá szoktam nézni. Így nagyjából elkerülöm a facebook undorító részét, és így kedvelem is ezt az oldalt.

Az általam említett tinilányok, (akik nagy részétől megszabdultam lol) a "népszerűbbek", 100+ lájkos képekkel, ők általában fent vannak Instagramon is, itt is hasonlóan népszerűek, megosztják a kis tipikus képeiket, amiket mindenki más is. Amúgy láttam nagyon jó instagramokat is, ez egy egész érdekes oldal lehet, ha valaki szeret megosztani képeket/a képeit, meg másokét nézegetni, de én pont nem ilyen vagyok, nem vagyok túl fotogén, így nem igazán vannak vállalható képeim magamról, és más dolgokat is ritkán fotózok. Szóval ilyen oldalam nincs, és nem is szeretnék, de erre azért még viszonylag van rálátásom, szóval írtam róla.

Na és vannak, akik az előbbi oldalakon nem túl népszerűek, ők mennek a twitterre, tumblrre, de leginkább utóbbira, legalábbis én ott tapasztaltam a tipikus tinitumblikat, akiket "nem ért meg a korosztályuk", meg nagyon elvontak és művészlelkek, mert ismernek pár Van Gogh képet, meg nagyon egyediek, mind Nirvana, Arctic Monkeys, American Horror Story, choker nyaklánc, bakancs. Ja, és persze mind depressziósak meg antiszociálisak, szóval reblogolgatják az érvágós képeket. Oh, és persze az elmaradhatatlan Polaroidok idézetek!

Persze a tumblr-nek is megvan egy másik része, én nem igazán használom már a tumblim, meg amikor még használtam, akkor sem voltam annyira benne ebben a társaságban, mindössze annyi, hogy a követettjeimet nagyrészt ők alkották, meg kevés követőm nagy részét. Őket nem is tudnám így általánosítani, mert igazából mind mások, de nagyrészt felnőttekből állt, meg leginkább poénos képek, (és nem ilyen Tibi atya színűekre kell gondolni), meg így benne voltak az internetben nagyon, és így ja, az egy király hely, a tumblr egy király hely, ha a megfelelő oldalát nézed, de én sosem voltam annyira benne ebben a társaságban, hogy hiányozzon eltűnésem, vagy hogy én fájó szívvel hagyjam ott az oldalt. Oh, meg még sok macskás oldalt követtem, még random szép tumblikat, meg verseseket, meg bizonyos könyvekről/sorozatokról szólókat.

Twitteremet ellenben még mindig használom, ott nem igazán találkoztam a tini réteggel, de elvileg van. Szeretek tweetelni, mert oda rengeteg dolgot csak úgy random kiírhatok, bár én abszolút nem tweetelek sokat, szóval nem írom ki minden gondolatom meg mindent ami történik velem, csak néha, ha valami érdekes vagy vicces, vagy hogyha nekem szimplán fontos/megmaradt bennem. Nem régóta használom, tökre várom már, hogy timehopom legyen, és olvasgassam vissza a tavalyi tweetjeim, remélem jövőre nem fogom fogni a fejem, hogy milyen gyökér voltam :D A társaság itt is kb mint a tumblr jó arc fele, csak ők a mindennapjaikról írnak , és tök érdekes ennyi különböző életet megismerni. És csak szomorú vagyok, hogy nem vagyok pesti, hogy twittertalikra járjak, ha a közelemben csak negyedennyi ilyen ember lenne, mint akiket twitteren követek, már már boldog lennék a körülöttem létező emberekkel. :D Ja, meg követek pár hírességet meg külföldi oldalt.

Snapchatet rövid ideig használtam, akkor nagyon élveztem, képeket küldtem folyton a barátaimnak, rajzolhattam rájuk, stb, de hamar ráuntam, néha még felnézek, mert egy barátnőm meg csak most fedezte fel, és nagyon lelkesen küldi nekem a snapeket, neki válaszolok is, de ennyi. A többi emberrel nem vagyok képben, nagyon kevés ember snapje van meg, és abból is csak párral kommunikáltam ott.

Tinderem nincs, de badoom volt, a kettő asszem egykutya, bár utóbbin is csak mókából voltam fent, de vidéken elég rossz volt a választék, mikor egy srác felajánlotta, hogy ő lejön hozzám hétvégén, és megtanít hegeszteni, akkor kissé beszartam :D És mondtam, hogy köszi nem. Majd ő ebből levette, hogy én komoly kapcsit akarok, én meg tiltottam. :c Sok emberrel beszéltem, de nekem egyetlenegy normálisat sem sikerült találjak... minden más ismerősöm talált valami jó fej srácot, akivel összehaverkodott, de nekem nem jött össze. :| Tinder kb ugyanez lehet, csak ott inkább szexpartnert keresnek, legalábbis úgy hallottam. De amúgy szerintem nem jobban az, mint a badoo. Oh, és ha már ijesztő emberek a badoon, akkor megemlíteném a nőt, aki rámírt, hogy milyen csinos vagyok, majd a profilján láttam, hogy biszex lányt keresnek párjával, aki sok mindenben benne van. :| *tiltás*(azt állítottam be biszex vagyok, hogy lányok is írjanak, mert amúgy hiába állítottam be, hogy csak csevegni szeretnék, senki nem csak csevegni szeretett volna :D)

Pinteresten Deviantarton szoktam képeket keresni, de nincs ilyen profilom.

LinkedINt felszínesen ismerem, de profilom nincs. We heart ittel is így vagyok, bár egy kicsit itt is van tumblr érzésem, legalábbis egy netes ismerősömé eléggé hajazott egy tinitumblira, de egy profil alapján nem tudom, hogy a többi is ilyen-e.

A többi oldalt sem ismerem igazán, így is rengeteget írtam, szerintem itt abbahagyom. :D

2015. szept. 9. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!