Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Mi lehet a gond, ha havonta...

Mi lehet a gond, ha havonta legalább egyszer a Win 8.1 menet közben lefagy?

Figyelt kérdés

A tünetek a következők:újraindítás után a gép azt írja ki,hogy valami hardver megváltozott,így nem tud felállni a Windows.Bele a BIOS-ba,Boot menü,majd ellenőrzése a betöltési sorrendnek.Mindent lát,kivéve azt a HDD-t,amin telepítve van az op.rendszer.Egy áramtalanítás után kihúzom,majd visszadugom a vinyó adat-,esetleg tápkábelét(teljesen mindegy)és újra Boot.Most már látja mindhárom merevlemezt,és be is tudom állítani a sorrendet.

Mi lehet ennek az oka?Az alaplapom: AsRock B85M Pro4.A Windows nem UEFI módban lett feltelepítve.


2015. szept. 21. 07:08
 1/3 anonim ***** válasza:

Akkor most ez 1 kérdés vagy 2 kérdés?


Leírás alapján nem a windows fagy le, hanem a gép szarakodik. Jó lenne tudni mi az a "valami hardver", és mondjuk resetelni a bios-t, meg megnézni, hogy nem-e a sata/táp kábellel van a baj.

2015. szept. 21. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Ja,igen,igazad van,rosszul írtam le,mert tényleg hardver gond van.Magyarul:másik meghajtóról akar Boot-olni,mivel ezt nem látja.Azt viszont nem értem,hogy az alaplapom cseréje előtt ezt miért nem csinálta,holott ugyanazon a meghajtón volt telepítve akkor is a Windows.
2015. szept. 21. 07:26
 3/3 anonim ***** válasza:

Alaplap\hdd gond lesz(esetleg kábel, de ez valószínűtlen). Első körben próbáld meg másik slotba bekötni, hátha csak azzal van gond(másik kábellel is ha van, de erre tényleg _nagyon_ kicsi az esély).


Viszont ha csak havonta egyszer jön elő, akkor eltarthat egy darabig, mire meglesz a megoldás..

2015. szept. 21. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!