Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » BIOS probléma, van megoldás?

BIOS probléma, van megoldás?

Figyelt kérdés
Hali,ma elcesztem eléggé a biost ("IDE" modra tettem, és nem nyílik meg) f2 megnyomom és nem csinál semmit, lefagy. Újralehet telepíteni, vagy egy informatikus tudna kezdeni vele? Menthető?

2015. okt. 27. 21:23
 1/5 CspCsj ***** válasza:

"F2" billentyű mellett a "Del" is szokott működni.

Laptop vagy asztali gép?

Asztali gépnél az alapértelmezett BIOS értékeket visszaállíthatod a CLRCMOS vagy hasonló feliratú jumper-ekkel az alaplapon, pl. valami ilyesmi:

https://www.youtube.com/watch?v=Pdp_L5IxaNI

2015. okt. 28. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Asztali gép, nem merek hozzáérni a géphez se hátha mégjobban elcseszem. Köszi a választ.
2015. okt. 28. 10:55
 3/5 kovpet ***** válasza:

Húzd ki a tápot és vedd ki az alaplapi elemet pár percre. Azt nem tudod elrontani, csak ne feszegesd, nehogy eltörjön.

Aztán tedd vissza és jó lesz. Az időt állítsd majd be, mert azt persze elfelejti.

2015. okt. 28. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszi a választ, azthittem már új alaplapot kell vennem:)
2015. okt. 28. 11:06
 5/5 anonim ***** válasza:
Márpedig új alaplapot kell venni, de mivel ez veszélyes hulladék, nem szabad kukába dobni. A megfelelő kezelést átvállalom, ha fizetsz egy sört, és házhoz hozod. :)
2015. okt. 28. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!