Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Hogy tudok a linux linpus...

Oravecz Ádám kérdése:

Hogy tudok a linux linpus helyére win7et telepíteni?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Vettünk egy acer aspire e15 start es1-512-c6ns laptopot. A parancssoros linux linpus helyére win7et szeretnék telepíteni. beállítottam, hogy dvdről bootoljon, bootol, kiválasztom a win7 telepítőt, kiírja hogy starting windows, aztán itt megáll.

2015. nov. 13. 17:19
 1/4 tabaki ***** válasza:
Elvileg pont így, ahogy hozzáláttál. Ha jó a telepítőlemezed, akkor gondolom, a linux ext-fájlrendszere zavarhat be. Nézd a telepítő üzeneteit, hogy valahol nem kínálja-e fel a merevlemez átpartícionálását. Nem tudom, a Linpus linuxszal mi a helyzet, de a linux hagyományosan több partíciót használ, azokat töröld, és helyettük alakíts ki a Windowsnak kettőt (egyet a rendszernek, egyet egyéb célokra), és formázd le őket NTFS-re (hm, ennek azért nézz utána, én ezer éve telepítettem Windowst, akkor sem hetest). Ha így elő van készítve a merevlemez, akkor mennie kéne a telepítésnek.
2015. nov. 13. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Tom Benko ***** válasza:
Pont jól csinálod. (Amúgy a Linpusnak is van grafikus felülete.) Ha megáll, akkor a lemezt kellene ellenőrizni, a ms honlapján illene lennie check code-nak (md5 vagy sha1).
2015. nov. 14. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

"lemezt kellene ellenőrizni"

Mármint a telepítő lemezt. Nem a merevlemezt, mielőtt félreértés lenne. :)

2015. nov. 14. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 emel- válasza:

ha ég nem sikerült:

bootoláskor nyomogasd az F2-t, a BIOS-ban Boot lapon a Boot Mode-t állítsd át Legacy-ra az UEFI-ről. Ezután a boot sorrendben (Boot priority order)állj a cd meghajtóra, ha nem az első és vidd az F6-al előre.

2015. nov. 18. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!