Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Újonnan vásárolt laptophoz...

Újonnan vásárolt laptophoz Win8 only lemezt adtak, és mivel mindenképp Win7-et akart rá a tesóm (karácsonyra kapja), azt is tettem rá, de így hogy tudnám felrakni rá a szükséges illesztőprogramokat?

Figyelt kérdés

Saját laptopomnak ami van lemeze, azon is van 40-60 illesztőprogram, de erre most hogy tudnám ezeket felrakni?


Először vegyük úgy, hogy nem szeretnénk win8-at, és a 7-essel kéne megoldani a dolgot...


Windows update-vel se tudok frissítéseket letölteni, mert illesztőprogramok híján az itthoni wifi-re se tudok felcsatlakozni, nem is látja.



#Windows #gond #win8only
2015. dec. 23. 20:26
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
A laptop pontos típusa titok?
2015. dec. 23. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
ASUS X555LA-XO1231D
2015. dec. 23. 20:33
 3/12 anonim ***** válasza:
Nincs Windows 7-re driveres támogatás a hivatalos honlapon sem. 8.1 vagy 10-hez vannak illesztőprogramok.
2015. dec. 23. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Akkor ez gyakorlatilag azt jelenti, hogy win7-tel max passziánszozni lehet vele, és mindenképp 8.1-et vagy 10-et kell rárakni?
2015. dec. 23. 20:42
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Különböző driver kereső programok lehet hogy letudnak szedni hozzá pár régebbi driver-t, amivel működhet, de nem hiszem hogy túl stabil lesz vele a dolog.

Ezek a ma vásárolt laptopok már nem Windows 7 kompatibilisek.

2015. dec. 23. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

#5: Én nem használnék driver kereső programokat. Több fejfájást okoznak, mint hasznot. Volt velük tapasztalatom naivabb éveim során, soha többé a közelükbe nem megyek.


Kérdező, szerintem maradj a Windows 10-nél, a 8.1 szerintem túlzottan tabletre lett tervezve, bugos is volt (annak ellenére, hogy 2 évig használtam gond nélkül laptopon). Nem ördögtől való a 10 sem, mint többen állítják, ha rendes tiszta telepítéssel van felrakva. Laptopon és asztalin is azt használok, semmi gondom vele.


Az én laposom 3 éves lesz lassan, de amikor ezt vettem, már akkor is csak Windows 8-as lemezt kaptam hozzá. Egy ideig szenvedtem a hiányos Windows 7-es driverek miatt, pár hónapig használtam a 7-et, majd meguntam a problémákat és feladtam, felraktam rá a 8-at. Aztán lett 8.1, és most 10.

2015. dec. 23. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, meglátjuk milyen lesz, aztán maximum megszeretjük a Win10-et, kellemes ünnepeket :)
2015. dec. 23. 21:09
 8/12 anonim ***** válasza:

# 6

Igen, tudom hogy elég problémásak tudnak lenni.

Én egyszer használtam, de amikor az Intel HD IGP-s laptopomra letöltötte az nVidia GeForce drivert, inkább hagytam a fenébe.

Ettől függetlenül ha a kérdező testvére nagyon ragaszkodik a Win 7-hez egy próbát lehet megérhet, de én is inkább a Windows 10 telepítését javasolom. Az valószínűleg Windows Update-on keresztül mindent fel fog rakni automatikusan.

2015. dec. 23. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Nem megoldhatatlan szerintem a dolog.

Én is most telepítettem egy tiszta új Acer laptopot, eredetileg Windows 10 volt rajta, de az illetőnek 7 kellett. Hozta is nekem a laptopot + a mellé megvásárolt Win 7 telepítőt.

A ACER oldalán 10 ill 8-as driverek voltak fent, de a CD-n található driverek feltelepítésével minden működött. Igaz kicsit sok időbe tellett, mire a rengeteg driver telepítőkből kibányásztam a megfelelőt, de már remekül működik. (ugyan így voltam a saját laptopommal fél éve.)

2015. dec. 25. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Nekem a Win7 esetében az volt a probléma, hogy miután betettem a lemezt, hibaüzenetet írt ki. Utána kerestem én is saját laptopról hozzá drivereket, felraktam pendrive-ra, de azt meg az illesztőprogramok hiánya miatt fel sem ismerte...


Az új laptopról közvetlenül se tudtam netről leszedni a drivereket, mert az itthoni wifit ugye nem látta, szintén az illesztők hiánya miatt.


Tegnap végigszenvedtem a napot, hogy 8.1 legyen rajta, de totál káosz az egész, 3× raktam újra, de valamiért egyik se lett tökéletes (először 2 partíciót csináltam, 1-et a rendszernek, 1-et minden másnak, de mikor végeztem, akkor csak a rendszer partíciót jelezte a sajátgépnél, másodszor ill harmadszor pedig csak 1 partíciót csináltam, de akkor meg mintha hiányosan települt volna fel, mert a start menübe csak néhány dolog jelent meg).


Win7-et hogy lehetne mégis rárakni? Így, hogy se pendriveot nem ismerni fel, sem pedig a hozzá kapott 8.1-es telepítő lemezt nem szereti?

2015. dec. 25. 09:38
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!