Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » A Windows 10-be épített...

A Windows 10-be épített Térképek alkalmazás mi alapján tudja pontosan megállapítani hogy hol vagyok helyileg?

Figyelt kérdés
Még az utca pontos szegletét is mutatja ahol tartozkodom, elég ilyesztő, legalábbis nekem.. Én nem adtam meg semmilyen adatot a helyemről, ezt a rendszer teljesen magától találja meg, szinte négyzetméteres pontossággal. Aki ért hozzá elmagyarázná nekem hogyan lehetséges ez?

2016. jan. 6. 03:23
 1/2 anonim ***** válasza:

GPS vagy IP cím alapján határozzák meg a tartózkodási helyedet. De például, amikor telefonnal készítesz egy fotót, az is tárolja az EXIF információkba négyzetméterre pontosan, hogy hol készült az adott kép, mikor, milyen készülékkel. Természetesen a Windows esetében neked kellett engedélyezned az opciót. Nem egy háttérben futó szolgáltatás detektálja éppen mit csinálsz a gépedet, mik a csatlakoztatott eszközeid, honnan, mennyit internetezel, stb.


Android esetében alapból bele is kell egyezned ezek megosztásába.

2016. jan. 6. 03:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
a wifi halozatokbol, jelerossegbol, gps adatokbol. a location be van kapcsolva nalad.
2016. jan. 6. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!