Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Létezik olyan program ami...

Létezik olyan program ami minden hardvert 100% használatra visz?

Figyelt kérdés
videokártya, proci, ram stb. mindent. a feladatkezelő azt mutassa minden 100%-on pörög és a 8 giga ramomból 1 sem szabad :) előre is köszönöm!

2016. jan. 8. 22:36
 1/8 anonim ***** válasza:
stressz teszt programok(pl aida64) és benchmaek progik meghajtsák a géped
2016. jan. 8. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Ha stressz tesztet szeretnél, arra van ezerféle program.

Ha azt szeretnéd, hogy a géped valami hasznosat csináljon ahelyett, hogy üresjáratban megy, akkor meg ott vannak a BOINC projektek.

2016. jan. 8. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
#2: az üresjárat és "boinc" mit jelent? :D
2016. jan. 8. 22:54
 4/8 A kérdező kommentje:
egyébként azért akarok mindent maxon pörgetni, hogy érdekességképp megnézzem mennyire fűtti a pc-m a szobám, ha kivan kapcsolva a konvektor :D tudom hülyeségnek hangzik, de nyáron a melegbe ez a gép még 2x olyan meleget csinál mondjuk gta5-özés közben. és olyan cikket is láttam már hogy valaki egy pc-vel fűtt otthon. igaz az áramszámla az egekben, de azért én is megnézném mire mennék a pc-mmel :)
2016. jan. 8. 22:56
 5/8 A kérdező kommentje:
gta5-özés közben, mint amilyen meleg van amúgy*
2016. jan. 8. 22:56
 6/8 anonim ***** válasza:
OMG. Össze adod a hardvereid max. teljesítményét, és kész, mivel az összes felvett teljesítményt hő formájában adja le.
2016. jan. 8. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
nem összeadni akarom, amúgy sem tudom melyik mennyit tud, hanem 100% használaton futtatni mind :D
2016. jan. 8. 23:09
 8/8 anonim ***** válasza:

Mind egyszerre nem tudod. A CPU-t a legkönnyebb kitenni 100%-ra, pl boinc is jó vagy bármilyen más stressz teszter. Az összes RAM-ot legfoglalni egy kb. 6 soros program C-ben. Persze az hogy foglalt, az nem terhelés, hanem állapot. Terhelni pl: random access tesztekkel lehet, ilyet szintén tud a boinc vagy más program.

VGA-nál kicsit bonyolultabb a helyzet, mert azt nem közvetlenül kezeled. Nem is mutatja a feladatkezelő.

CUDA-ban van OpenGL-ben lehet különböző teszt rutinokat írni, amelyek vagy lefoglalják a gpu memóriát, vagy meghajtják az összes shader processzort stb. De alapvetően inkább érdemes valamilyen grafikai benchmark videót futtatni.

2016. jan. 8. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!