Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Hogyan tudok Linux 32bites...

Ambruzzi kérdése:

Hogyan tudok Linux 32bites rendszere programokat telepíteni?

Figyelt kérdés
Linux

2016. jan. 18. 11:13
1 2 3
 1/30 Tengor ***** válasza:
82%
Kezdésként használd a csomagkezelőt!
2016. jan. 18. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 A kérdező kommentje:
Hát az baj hogy meg kezdő vagyok a Linuxban.
2016. jan. 18. 11:17
 3/30 P.O.C. ***** válasza:
62%

Olyan operációs rendszer amúgy sincs, hogy Linux. A Linux csak egy kernel semmi más. A köré épülnek a különböző disztribúciók, mint Suse, Ubuntu, Linux Mint, Debian, stb.

Mindegyik kicsit másképp működik, de mindegyikhez lehet leírást keresni tömegével a neten.

2016. jan. 18. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 A kérdező kommentje:
Azért raktam fel ide az kérdést hogy informálodjak.Linux 32bit debian alapú rendszerre akarok telepíteni.
2016. jan. 18. 12:03
 5/30 anonim ***** válasza:
100%

A Linux disztribúciókhoz a programok elsődlegesen a csomagkezelőn keresztül szerezhetőek be. Hasonló ez, mint az okostelefonok alkalmazásboltjai (Andrioidon a Google Play, IOS-en az AppStore, Windows Phon-on a Windows Phone Store).


Ha a Debiant grafikus felülettel raktad fel, keress csomagkezelőt - ilyen például a Synaptic.


Ha nem lenne grafikus felületed (csak parancssoros), akkor barátod az aptitude vagy az apt parancsok.

Ez utóbbinál:

* csomag keresése: apt-cache search <keresett kifejezés>

* csomag telepítése: apt -get install <csomagneve>

* csomaglista frissítése: apt-get update

* csomagok frissítése: apt-get upgrade

vagy a keményebb beavatkozást igénylő csomagok esetén: apt-get dist-upgrade

2016. jan. 18. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 tabaki ***** válasza:
62%

„linux 32bit debian alapú”


Félretéve a szósorrend furcsaságait, valami nagy titok, hogy pontosan milyen disztróról van szó? Miért? Szimpla Ubuntu, és félsz, hogy nem tűnsz eléggé kockának? Vagy Kali, és sötét dolgokra készülsz vele? Szerintem azzal tennéd a legjobbat magadnak, ha névvel-verziószámmal finomítanál a kérdésen. A linuxos kollégák diszkréciójában megbízhatsz, csak én vagyok tapló.

2016. jan. 18. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:

És fontos kérdés még, hogy milyen programot szeretnél. Tudod-e, hogy mit akarsz telepíteni, vagy egyelőre csak keresgélsz, hogy mit lehet?


Első körben valóban érdemes a csomagkezelőt, vagy még inkább a szoftverközpontot használni (ha van olyanod).


Ubuntu alatt valami ilyesmi.

[link]

2016. jan. 18. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 A kérdező kommentje:
Tulajdonképpen alapvető programokat szeretnék telepíteni utorrent,total commander,google chorme ilyesmiket szeretnék.
2016. jan. 18. 15:05
 9/30 A kérdező kommentje:
De köszönöm a válaszokat mindenkinek :))
2016. jan. 18. 15:05
 10/30 anonim ***** válasza:

Total Commander csak Windows-ra van, de van helyette sok más. Én Gnome Commandert használok.


Google: utorrent telepítés ubuntu

Google: ubuntu chrome telepítés


Milyen disztród van? Ubuntu?

2016. jan. 18. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!