Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Wacom Intuos Draw-nál mit...

Wacom Intuos Draw-nál mit jelent, hogy hegyek ajándékba? Elkopik a hegye használat közben, vagy hogy kell ezt értelmezni?

Figyelt kérdés

2016. jan. 21. 21:59
1 2
 11/14 tabaki ***** válasza:

Műanyagból. Így nem bántja a táblát, csöndes, és éppen jól csúszik a matt lapon.

A Wacom-táblák egyik nagy erénye a nyomásérzékenység, ami a megszokott rajzeszközök használatának illúzióját adja. Ez tényleges fizikai ráhatás nélkül elég nehezen elképzelhető, innentől csak az a kérdés, hogy valami gyorsabban vagy lassabban kopik-e el, örökéletű nem lehet. Ha pedig nem az egyszerű, könnyen cserélhető kis hegy kopna, akkor nyilván a drága és bonyodalmasan javítható tábla. A műszaki gyakorlatban egyáltalán nem szokatlan, és mindenképpen a tisztességesebb megoldás, hogy inkább az az elem menjen tönkre, amelyik a kevesebb problémát okozza. Szerintem ezzel a dohogással már kezdesz beletévedni az értelmetlenségek mocsarába. Felháborító, hogy egy év intenzív használat során milliméterek kopnak le egy eszközből? Vagy már eleve az, hogy két súrlódó felület nem képes függetleníteni magát a fizika törvényeitől? Én is sokallok 750 forintot egy nyomorult plasztikpöcökért, de egyrészt egy évre számolva nem is olyan veszedelmes kiadás, ha ragaszkodol a tökéletes, hivatalos megoldáshoz, másrészt még erre se vagy rákényszerítve, hiszen már az első válaszban kaptál egy elképesztően költséghatékony alternatívát. Egy a táblánál eredendően sokkal puhább anyag esetén miért tenne nagyobb kárt a felületben az éles szegéllyel levágott hegy, mint a gömbölyű? -- de könnyedén legömbölyítheted te is, ha kétségeid vannak. A digitális-analóg vargabetűt nem tudom mire vélni. ez számomra a bevétel felemlegetésétől sem lett világosabb.

2016. jan. 23. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:
én egy forumon azt olvastam, hogy 5000ft egy új hegy bele, és van akiknek 1-2 hét után elkopott..
2016. jan. 24. 00:53
 13/14 tabaki ***** válasza:

Nem világos, hogy hogyan keverednek ide az onnan származó „ismeretek”, az még kevésbé, hogy miféle szerepkörben.

Engedelmeddel: Ez egy másik fórum, errefelé nem dívik az az szánalmas gyakorlat, hogy holmi féltehetségek a kenyéririgység jegyében akár a saját renoméjuk árán is iparkodnának eltakarítani maguk mellől a vélt konkurrenciát. Ezért például itt nem szokás rossz hírét költeni egy jó márkának, csak azért, hogy egy lendülettel riogassuk a kérdezőket a várható horribilis költségekkel, és toljuk az arcukba, hogy nekünk bezzeg futja rá. Aki itt válaszol, az nem a te rémálmaidból szopja az árakat, hanem mondjuk a Grasshopper internetes árjegyzékéből:

[link]

...és nem sírkőfaragásra használja a cerkát, hanem finom munkára, ezért esze ágában sincs még mesébe illőn tódítani is azon, hogy mennyi idő alatt barmol el egy hegyet az otromba orangután-kezével -- mert tudja, hogy az a dilettancia mérőszáma, nem pedig a megszállott munkáé. A profinak nem áldozata, hanem segítője az eszköz, de hát milyen szintet várjunk el az olyan „alkotótól”, aki efféle piti sunyizással próbálja hátráltatni a másikat? És ugyi, „ki minek nem mestere, hóhéra annak”.

Röviden: Hallgass inkább arra, aki ért is hozzá.

2016. jan. 24. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm
2016. jan. 25. 09:38
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!