Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Árnyalatokkal rendelkező kép...

Árnyalatokkal rendelkező kép átlátszóvá tétele?

Figyelt kérdés

Unityben szeretném egy körlapnak ezt a képet beállítani:

[link]


De nem tudom szépen átlátszóvá tenni, mert több árnyalat van benne. Hogyan oldhatnám meg, hogy a fekete helyett alpha és azok "árnyalatai" legyenek? (árnyalat alatt azt értem, hogy teljesen átlátszó, félig átlátszó stb.)


Másik kérdés: Unityben hogyan állíthatom be ezt a képet egy körlap object képének? Előre is köszönöm!


2016. jan. 29. 16:26
 1/7 tabaki ***** válasza:

"De nem tudom szépen átlátszóvá tenni, mert több árnyalat van benne."

Biztos, hogy ez a két dolog összefügg?


Gimpben esetleg így próbálkozhatsz:

Színek → Színből alfa... → Fekete kiválasztása → OK

Fájl → Exportálás... → valami.PNG → OK


[link]

2016. jan. 29. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
De ilyenkor például azok a pixelek, amik már egy kicsit is világosabbak, azok nem lesznek átlátszóak (de a színűk majdnem fekete), így úgy fog kinézni, mintha a kék cucc körül ott maradna a fekete részből valamennyi.
2016. jan. 29. 17:49
 3/7 A kérdező kommentje:

Most azt meg tudtam csinálni, hogy a kék-fekete átmenet árnyalatait is kitöröltem, de még így is maradtak hibás pixelek, amiket egyesével el kell tüntetnem majd. Ennél gyorsabb megoldás nincs?

Meg más képnél ha ki akarom törölni az egyik átmeneti színt, akkor lehetséges, hogy magában a képben is van ilyen szín, és akkor átlátszó lesz a kép közepében egy folt például, ami nem olyan jó.

2016. jan. 29. 17:54
 4/7 tabaki ***** válasza:
Nem tudom, miről beszélsz. Hol látsz a képemen "majdnem fekete" pixeleket?
2016. jan. 29. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 tabaki ***** válasza:

"...lehetséges, hogy magában a képben is van ilyen szín..."

Hát, az bizony lehetséges. Többek között erre találták ki, hogy a művelet csak a kijelölésen belül legyen érvényes. Tehát hagyd ki azt a részt a kijelölésből, és annyi.

2016. jan. 29. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Rendben, köszi a válaszokat :) A képet sajnos nem láttam, köszi, jobb mint az enyém :D
2016. jan. 29. 18:41
 7/7 tabaki ***** válasza:
Ha pontosan úgy csináltad, ahogyan leírtam, akkor nem tudom mire vélni. Nekem ez egy művelet után lett ilyen.
2016. jan. 29. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!