Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Informatika érettségiben az...

Rionen kérdése:

Informatika érettségiben az adatbázis kezelő feladatnál miért adja ki az alábbi hibaüzenetet?

Figyelt kérdés

Libreofficban oldom meg a feladatot akkor a mysql dumpolásnál miért adja ki azt a hibaüzenetet akkor amikor nem a parancssorba szeretném dumpolni (mert ha csak oda megy akkor nincs semmi gondja vele, akkor megcsinálja), hogy: "Got error: 1066:Not unique table/alias 'etel' when doing Lock Tables.

Értem én, hogy az egyediségével van probléma, de más ilyen nevű tábla ebben az adatbázisban nincs.



2016. febr. 20. 13:59
 1/10 anonim ***** válasza:
Oké, hogy "amikor nem a parancssorba szeretnéd dumpolni", de akkor hogyan? Mit csinálsz pontosan?
2016. febr. 20. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
mappába szeretném kihelyezni (biztos van rá szebb szó...), hogy maga a dump fájl meg legyen valahol
2016. febr. 20. 14:18
 3/10 anonim ***** válasza:
Megismétlem a kérdésem.
2016. febr. 20. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Oké...

Nos amikor megadom, hogy:

C:\Program Files\MySQL\MySQL Server 5.5\bin\mysqldump.exe" -uroot -poutalnder recept

na akkor simán lefut amikor viszont azt írom be , hogy:

C:\Program Files\MySQL\MySQL Server 5.5\bin\mysqldump.exe" -uroot -poutalnder recept >C:\Users\Reni\Desktop\Suli\Megoldas\mysqldump.dmp akkor adja ki ezt a hibaüzenetet.

2016. febr. 20. 14:33
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

1. Ötlet:


Kimenet átirányítás (>) helyett megpróbálhatod a mysqldump opciójával fájlba írni:


mysqldump paraméterek -r fájlnév.sql


2. Ötlet:


Megpróbálhatnád kikapcsolni a táblák lock-olását.


A) mysqldump paraméterek --skip-add-locks

B) mysqldump paraméterek --lock-tables=false

2016. febr. 20. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Ma te vagy a HŐSÖM!

De alapjáraton miért nem működött? valami rossz a beállításoknál, vagy...?

2016. febr. 20. 14:46
 7/10 anonim ***** válasza:

Hát, mindenütt azt írják, hogy ha a lower_case_table_names 1-re van állítva, és van egy "valami" és egy "VALAMI" táblád, akkor jöhet elő ez.


Esetben pl. "etel" és "ETEL" vagy "Etel". Szerintem az is szóba jöhet, ha view-k között van ilyen.


Ha nálad nincs ilyen, akkor nem tudom, miért volt a hibaüzi. De örülök, ha segítettem. :)

2016. febr. 20. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Még egy kérdés a megoldásaiddal kapcsolatban ha még itt vagy valaho.

A második megoldásnál hogy néz kis sorrend?

C:\Program Files\MySQL\MySQL Server 5.5\bin\mysqldump.exe" -uroot -poutalnder recept >C:\Users\Reni\Desktop\Suli\Megoldas\mysqldump.dmp és itt mőgé írom vagy az A variánst vagy a B-t?

2016. febr. 21. 10:36
 9/10 anonim ***** válasza:

A kimenet átirányítás (>) mindig a végén van :), tehát:


mysqldump -u felhasználó -pjelszó adatbázis --skip-add-locks > fájlnév.sql

2016. febr. 21. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
A mai napon is HŐSSÉ avatlak:D
2016. febr. 21. 11:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!