Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Milyen vírusírtót érdemes...

Milyen vírusírtót érdemes használni vírusos weboldalak, és letöltött filek ellen?

Figyelt kérdés
A kérdés adott, várom a válaszaitokat!

2016. márc. 9. 15:52
 1/9 Tengor ***** válasza:
100%

Jogtisztát, naprakészet.

Érdemesebb az ismertebb márkák megoldásait választani: ESET, AVG, AVIRA, csak hogy párat említsek.

A nagy vírusirtók ingyenes verziói ugyan azokat a vírusokat ismerik fel, mint a fizetős verziók, a különbség inkább a szolgáltatásokban van.

Ingyenes technikai support, ilyan-olyan program való beépülésé, ami minimálisan, de fokozza a hatékonyságot, és persze kényelmesebb használatot biztosít, több eszköz védelme (PC, telefon, tablet, stb), ilyesmi.

Viszont nem szabad elfelejteni, hogy a vírusirtó csak a védelem egyik fele, a másik felét a tudatos internethasználat adja. A "legjobb" vírusirtót is meg lehet fektetni, ha összevissza barangol, és agyatlanul kattintgat az ember, illetve vírusirtó nélkül is lehet az ember vírusmentes, ha csak a gyakorikerdesekre jár fel, és semmi másra.

2016. márc. 9. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Amarok Tonrar ***** válasza:
100%
Oda nem vírusirtó kell, hanem hogy ne menj vírusos oldalra, és ne tölts le gyanús dolgokat. Karbantartásra és ésszel netezésre jó az Eset Smart Security vagy a Kaspersky egy Malwarebytes-szal megtámogatva.
2016. márc. 9. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Értem. Igazából azért tettem fel a kérdést, mert mostanában ráeszméltem arra, hogy ténylegesen jobb lenne vigyázni az oldalakkal, mert szép számban vannak vírusosak köztük. Van olyan vírus, (letöltés nélkül), ami a gépben kárt tehet?
2016. márc. 9. 16:06
 4/9 tabaki ***** válasza:
100%

Miért kell odaírni, hogy a kérdés adott? Olyanok válaszát várod, akik erre nem jönnek rá maguktól?

A Vírusirtóknak elsősorban ez a dolguk, nem egészen értem, miért kell ezt külön hangsúlyozni. Milyen ételt érdemes evésre használni? Én a helyedben megnézném, hogy a másik száztíz kérdezőnek mit válaszoltak a vírusirtót firtató kérdésére, és annak alapján döntenék.

http://www.gyakorikerdesek.hu/kereses.php?keres=v%EDrusirt%F..

2016. márc. 9. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Amarok Tonrar ***** válasza:
100%

"Van olyan vírus, (letöltés nélkül), ami a gépben kárt tehet?"


Némely oldalt elég meglátogatni, és máris kártevőkkel gazdagodtál. Kárt? Adatvesztést, bothálózatba szervezést mindenképpen.

2016. márc. 9. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Fizikai károkra gondoltam.
2016. márc. 9. 16:15
 7/9 Tengor ***** válasza:
100%

A mai vírusok nagyon nagy részének nem célja a károkozás, abból a készítő nem húz hasznot.

Ha a géped felett átveszi az irányítást, vagy csak ellopja a bankkártya adataidat, vagy titkosítja a fájljaidat és értük váltságdíjat követel, abból már igen.

2016. márc. 9. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Értem. Szerencsére sem bankkártyám, sem pedig fontos fájljaim nincsenek.
2016. márc. 9. 20:19
 9/9 tabaki ***** válasza:
100%
Hát, ez tényleg hallatlan szerencse, de ha máshol nem, a rendszerben magában vannak fontos fájlok. Tudom, hogy van aki gyakrabban húzza újra az oprendszerét, mint én a zoknimat, de ez nem a dolgok természetes menete, hanem a butaság kényszerű velejárója. Egyébként meg az se kellene, hogy közömbös legyen, hogy két újratelepítés között milyen célokra használhatják a gépedet mások.
2016. márc. 9. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!