Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Hogy kell küldeni fájlt egy...

Hogy kell küldeni fájlt egy másik gépre FTP-n keresztül? Valaki le tudná írni a folyamatot? Tudom kell hozzá TotalCo. Meg egy szerver. Pl. Valahova be kell írni a másik számítógép IP címét hogy rácsatlakozzak. Ilyenekre lennék kíváncsi.

Figyelt kérdés
2016. márc. 11. 06:54
 1/6 anonim ***** válasza:
Szia. Attól függ hol vannak helyileg a gépek. Az egyik ott van nálad. A másik az veled egy helyi hálózaton, vagy valahol máshol van?
2016. márc. 11. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Google a barátod:

[link]

2016. márc. 11. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Tengor ***** válasza:

Az egyik gépre kell tenni egy FTP szervert. A Filzilla FTP szervere pl tökéletes alkalmi célra.

Aztán a másik géppel egy megfelelő kliens programmal (TC, Filezilla FTP kliens) rá kell csatlakozni a szervert futtató gépre.

Hogy ez miként történik, és milyen előzetes beállításokat kell megtenni, az nagyon hálózat függő.

2016. márc. 11. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Akkor lényegében a két gép nem közvetlenül kapcsolódik az interneten keresztül egymáshoz, hanem a közbeiktatott szerverre kell feltölteni az adott filet és onnan tölti le a másik gép. Jól raktam össze?
2016. márc. 11. 14:23
 5/6 A kérdező kommentje:
És itt következne a lényegi kérdésem: Ha én feltöltöttem a szerverre a filet, akkor a másik gépnél lévő embernek meg kell adnom a jelszavamat hogy le tudja tölteni a cuccot?
2016. márc. 11. 14:27
 6/6 Tengor ***** válasza:

Az FTP kapcsolat egy szerverből és egy kliensből áll.

Te felteszed a szerverre, más meg letölti a szerverről.

Persze nem kell, hogy a szerver külön gépen legyen, futhat a tiéden is.

2016. márc. 11. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!