Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » (? ) Akadt egy nagy problémám...

MokusLP kérdése:

(? ) Akadt egy nagy problémám Realtek HD audio driver-el. Újrahúztam a gépet és a hangerő ikonon megjelent 1 piros X, próbáltam Win7, Win8/8.1 és most Win10-el 2x. A probléma megmaradt.

Figyelt kérdés
Ahogy a végére ér a telepítésnek a Realtek driver, törlődik.Az Eszközkezelőben jelenik meg a Realtek HD Audio eszköz. Manuálisan tudom telepíteni, a régebbi hardver hozzáadása trükkel, de Error code 10-es, szal nem tudja elindítani.

#driver #Realtek #Win10 Error code 10
2016. ápr. 7. 20:37
 1/3 csigusz27 ***** válasza:

Szerintem nem a megfelelő drivert töltötted le.

Az alaplap típusának megfelelőt töltsd le akkor jónak kell,hogy legyen.

2016. ápr. 7. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Az eszközkezelőben sem* jelenik meg a Realtek HD audio eszköz. Csigusz, 1001 drivert próbáltam már, és egyikkel sem működik, nem tudom mi lehet a baj. Már arra is gondoltam h kipurcant volna hangkártya újra telepítés közben? A feltelepített drivert is törli ahogy kéri h indítsam újra a gépet, Audio mappán belül mindent úgy ahogy van.
2016. ápr. 7. 21:56
 3/3 CspCsj ***** válasza:

Sokféle driver-rel nem szoktam próbálkozni.

Ha a gyártói nem jó, akkor az eszköz Hardverazonosítója alapján (Eszközkezelőből) az első találat eddig mindig bevált. (mégha más gyártótól volt is)


Aztán Win8-nál már előfordult telepítéskor, hogy valamiért a BIOS-ban letiltott eszközt, és utána csak kézzel visszakapcsolva működött. (ha nem találod, akkor BIOS defaults vagy hasonló = alapértelmezett értékek visszaállítása, végső esetben egy BIOS frissítést is próbálnék)


Eszközkezelőben a "Hang, video és játékvezérlők" kategóriában semmi sem szerepel?

(Gondolom nincs ismeretlen/egyéb/felkiáltójeles eszköz, mert írtad volna.)


Esetleg valamelyik népszerűbb Linux kiadás - kipróbálás módban indítva - ad hangot?

Ha ott sincs, akkor ezek után szintén meghibásodásra gondolnék.

2016. ápr. 7. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!