Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Miért ilyen alacsony az FPS szám?

Miért ilyen alacsony az FPS szám?

Figyelt kérdés

Ma kezdtem el játszani PC-n a Grand Theft Auto V-al és meglepődtem, hogy mennyire kevés hozzá a gépem. Már belefutottam itt GYK-n pár ilyen kérdésbe, "hogy ezen a gépen elfutna-e" és azt szűrtem le, hogy nem kell hozzá olyan nagyon komoly gép. Nekem viszont mindent visszavéve teljesen sokszor 25-ös FPS-t sem tud produkálni a gépem. A következők az adatai:

4GB RAM, Intel Q8400 processzor 3,2GHz-en hajtva, AMD HD6970 típusú videokártya.

Játékon belül látszik is, hogy a 2048MB videomemóriából alig van kihasználva 1200MB, mégis alacsony az FPS szám. Kilépve belőle, észrevettem, hogy mind a processzor, mind a RAM közel 100% körül fut, ami biztos, hogy a játék miatt van. Egyszóval gyenge hozzá a gép. Akkor miért érkezett az összes már említett típusú kérdésre az a válasz, hogy "low-on simán fog futni", mikor sokszor az enyémnél gyengébb gépekről volt szó?

Így sajnos játszhatatlan a játék, sima autó vezetéskor is leesik 25-re az FPS, ami más játéknál még nem, de itt baromira zavar (nemtudom miért)...



2016. ápr. 18. 21:50
 1/10 anonim ***** válasza:
ht a proci már nagyon gyér hozzá és kevés a memóriád is. Bár minimumon nagyjából elkell vinnie, az a lowon 25 elég semmi. Esetleg próbáld meg úgy, hogy nem dx11-ben futtatod a játékot.
2016. ápr. 18. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
húzd egy kicsit a procit ha lehet
2016. ápr. 18. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Már húzva van, nem is kicsit, a gyári órajele 2,66GHz.


Visszavettem DX10-be, ezzel nyertem úgy 2 FPS-t.

2016. ápr. 18. 22:15
 4/10 anonim ***** válasza:
nekem q8300 3ghz-n 6gb rammal 30 fps körül épp játszható szinten volt.. ez ilyen,ennyit bírnak ezek a régi procik..akárhogy is nézed több mint 5-6 éves procik már ezek csoda hogy eddig bírták.. annyit tudsz tenni hogy kilősz minden programot ami a háttérben kicsit is visz valamit és a feladatkezelő- részletek fülben a gta-ra jobb gombbal rákattintva a prioritást magasra teszed.. nekem kicsit stabilizált.. 2 vagy 4gb ram segíthetne egy picit de korántsem eleget
2016. ápr. 18. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Értem. Akkor egyenlőre erről a játékról lemondok.

Az a fő baj, hogy az alaplapom nem kezel több, mint 4GB RAM-ot, így ha bővíteni akarom, akkor az alaplap cseréjével kell kezdenem, erre meg most nincs igazán keret :(

2016. ápr. 18. 23:07
 6/10 anonim ***** válasza:
CPU limited van erősen egy olyan vga mellett, legalább egy Q9xxx kéne, hogy valamit ki tudjon belőle hozni, nem csoda abszolút, hogy ennyi fpsed van csak.
2016. ápr. 18. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Ha az alaplapod nem támogat 4+ GB-ot akkor gyüjts használtan i5 2400+H61 lap és 8GB DDR3 ramra.
2016. ápr. 19. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
#4 vagyok én is egy 1155-ös konfigra szeretnék majd váltani de sajna pénz szűkében vagyok énis.. erre a gépre akkor már szerintem se költs
2016. ápr. 19. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Megfogadom a tanácsotokat, amint lehetőségem lesz rá, be fogok újítani egy másik gépet.

Köszönöm a választ mindenkinek!

2016. ápr. 19. 17:49
 10/10 anonim válasza:
Próbáld meg a beállításokban a vsync-et (asszem így kell írni) állítgatni
2016. ápr. 25. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!