Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Miért nem települ a Windows a...

Miért nem települ a Windows a gépemre? Bővebben lent.

Figyelt kérdés
Eddig csak win7 volt a laptopomon (msigx600), de úgy gondoltam kipróbálok egy OS X Snow Leopardot iHack formában. Feltelepítettem szépen jó is lett volna,csak mint kiderült sok fontos kext hiányzott, többek közt wifi, hang.. Ezért úgydöntöttem, hogy marad a win. Meg is van az összes létező verzió, de mindegyik installere bluescreennel hal meg még betöltéskor. Ellenben linuxot tudok telepíteni. Ja és XP se megy fel. Gondoltam arra hogy a boot camp lehet a probléma, de linux live cdvel kapott teljes formatot a vinyó, ezért elvileg az kizárva. Szerintetek mi lehet a baj?
2010. ápr. 7. 11:01
 1/8 anonim ***** válasza:
És a Linux-szal milyen fájlrendszerben formáztad a merevlemezt?
2010. ápr. 7. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Alapvetően ext, de azt elfelejtettem említeni, hogy egyszer elindult az egyik telepítő, formaztam ntfsre és fel is települt a win de utána bootolás közben mindig bluescreen és a továbbiakban az összes telepítő is ismét betöltés közben bluescreent dobott.
2010. ápr. 7. 12:06
 3/8 anonim ***** válasza:

Körülbelül ez a felépítése?


-CPU: Intel Core2Duo T7500 2,2Ghz, 800Mhz FSB, 4MB L2 cache (2,6Ghz, ha be van nyomva a Turbo gomb)

-Alaplap: MSI MegaBook GX600 (MS-163A)

-Chipset: Intel PM965 ICH8-M

-Kijelző: Samsung 154AT01-001 [15.4" LCD]

-Memória: 2xTranscend TS128MSQ64V6J (1 GB DDR2-667 DDR2 SDRAM (5-5-5-15 @ 333 MHz) (4-4-4-12 @ 266 MHz) (3-3-3-9 @ 200 MHz))

-VGA: NVidia Geforce 8600M GT 512MB

-HDD: Western Digital WD2500BEVS-00UST0 250GB SATA

-Optikai meghajtó: LG HL-DT-ST DVDRAM GSA-T20N 8x

-I/O portok: 1xVGA kimenet (15-tűs, D-Sub), 4xUSB 2.0, 1x modem, 1x LAN, 1x eSATA, 1x Express Card, 1x EEE1394, 1x mikrofon bemenet, 1x fülhallgató kimenet (Digital/Analog 5.1), 1x HDMI port, 1x S-Video port

-Egyébb beépített: Realtek RTL8168/8111 PCI-E Gigabit Ethernet NIC hálózati kártya, Realtek HD Audio hangkártya, Agera Systems HDA modem, mikrofon, Aveo USB2.0 kompatibilis 1.3MP webkamera, SD/MMC/MS kártyaolvasó, Bluetooth adapter

-Akkumulátor: 6 cellás 4800mAh


A fenti infó innen van:


[link]


A 10.6-os OS X Show Leopard van feltelepítve?


Nem lehet, hogy a SATA csatolóval nincs a rendszer kibékülve? Úgy hallottam (nem kamu), hogy pár gyártó winyójának a belső szabványát nem szeretik........ Lehet, hogy itt a bibi.

2010. ápr. 12. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Előző vagyok, véletlenül elküldtem idő előtt.... :-(


A windows xp telepítője a hagyományos ide csatolókra van beállítva, de telepítés alatt, ha van kislemezed a géphez (USB-S), akkor be tudsz adni bármilyen egyéb drivert is (scsi....).

Ha xp-t akarsz feltenni, keress a neten olyan Release-t, amelyikbe egy jóakaró már beleintegrálta az újabb drivereket is ( torrent oldalon keresgess, találni fogsz...).


Linux... sok fat formátumot támogat, szinte mindegy neki, hogy milyen a gép. A windows sajnos nagyon válogatós ilyen téren....


remélem hasznos volt a válaszom... :-)

2010. ápr. 12. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Én is erre gondoltam, csak a probléma az, hogy Win xp, vista és 7 több verziójának a telepítői egyaránt meghalnak betöltéskor így nem tudok telepíteni más drivereket se :(
2010. ápr. 13. 11:52
 6/8 anonim ***** válasza:

Előző válaszoló vagyok ....


Mit jelent az, hogy behal a telepítés? Egyszerűen lefagy a gép? Melyik fázisnál akad meg a telepítés? Milyen hibát ír ki?


Addig is egy próba, ha a winyót nem ismeri fel (legtöbbször ez a baj):


Telepítés elkezdésekor, amikor betölti a windows xp telepítője az alap drivereket, az F6 megnyomásával lehet kislemezről egyéb drivereket is.


Ha nincs, akkor kérj kölcsön egy usb-s kislemez meghajtót, vagy zip drive-t (ez is kezeli a kislemezeket), majd keress rá az interneten a géped perifériáinak a drivereire.

Töltsd le (ha kell, akkor csomagold ki) és mentsd ki floppy-ra.


Telepítés közben, ha egyéb drivereket kérdez alul => F6, tedd be a lemezt, be fogja róla olvasni a fájlokat, és be is integrálja a rendszerbe.


Windows 7-nél nem tudom, hogy miért nem jó a telepítés, hiszen a driverkészlete klasszisokkal jobb, mint az elődjeinél, jó pár gépre felraktam , de nem volt egyiknél sem winyódriver hiánya...(hang-, és videókártya-driverhiány viszont annál több). Te is írtad, hogy alapban ez van fent.


Szerintem a windows 7-el formázd a winyót telepítéskor, ha még nem próbáltad.


Ha így nem lett megoldva a gond, akkor írd meg a fent említett kérdéseimre a választ, ha lehet. :-(

2010. ápr. 13. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Tehát, úgy értem, hogymeghal mindenféle windows telepítő, hogy amikor kérdezi a gép hogy lemezről bootoljon megnyomok egy gombot és win7/vista esetében "setup is loading files" xp esetében a "szükséges driverek telepítése" indul el. Ilyenkor én még nem tudok semmit csinálni a telepítővel és pont ez a baj mert mindig ezeknek a részeknek a közepe vagy végefele dob egy kékhalált vagy csak simán kikapcsol a gép. Ja és a kékhalálnál semmi hibakód, vagy ilyesmi amiből ki lehetne indulni.
2010. ápr. 14. 11:28
 8/8 anonim ***** válasza:

Sajnos azt kell tanácsolnom, hogy vigyed el egy szakihoz....


bocsi :-(

2010. ápr. 17. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!