Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » SONY Vegas Pro 13-asban...

SONY Vegas Pro 13-asban hogyan rendereljek minőségveszteség nélkül?

Figyelt kérdés

Behalt a Movie Maker, így második napja már a Vegast használom, de valamiért nem sikerül minőségi filmet renderelni. Eredetileg az SJ-CAM 4000-rel készített MOV fájlokból áll a film (20-25 schnitt), 1920x1080 / 30fps. Youtube-ra, ha 1080-ban szeretném feltenni, milyen kimenetet ajánlotok? Próbáltam az mp4-et, az mpeget, az avi-t (utóbbinak még a képaránya se jött ki rendesen, és 25 giga lett a 3 perces film). Mit javasoltok? A wmv-vel sem működött.

Eleinte az mp4 jónak tűnt, viszont a hirtelen kameramozgásoknál (sport/szadidő a film) nagyon behomályosodott a kép (pedig az eredeti felvétel folyamatosan éles volt). Később egy youtube oktatóvideó mintájára a "smart resample" helyett azt az opciót ikszeltem be, hogy "disable resampling" - állítólag ez megoldja a motion blur jellegű problémát, de nekem csak tovább romlott a minőség.

Elvileg ez egy minőségi szoftver, szóval biztos meg lehet csinálni hogy működjön, de nagyon járatlan vagyok a formátumokban (eddig kizárólag a Movie Makerrel csináltam videókat, elég nagy ugrás ez most).


Illetve ha valami formátumokkal kapcsolatos jótanáccsal el tudtok látni, azt is szívesen veszem. 30-as éveim elején járó férfi vagyok abból a fajtából, aki még pont nem született bele az informatika világába, de azért igyekszem képbe tenni magam.


Előre is köszi a segítséget!



2016. máj. 26. 10:57
 1/2 deniblender válasza:

A probléma ott kezdődik hogy a vegasban nincs 30 fps csak 29,97 ami az elmosódást okozza a képváltásoknál vagyis szellemképet hoz létre aminek igen bosszantó blur hatása van.

De semmi baj minden megoldható :)

Ha a Youtube-ra töltesz fel akkor a vegasba válaszd a

- "Mainconcept AVC/AAC (*mp4:*avc)

ezenbelül

- "Internet HD 1080p"

a Costumize template után pedig a beállító panelon állítsd HD1080 (1920*1080)-ra a frame size-t, Profile "Hight" , és ami fontos pipáld ki az "allow source to adjust frame rate" (mert ez menti ki 30fps-sel.

Továbbiakban a pixel aspect ratio "1", variable bitrate és two pass, Max(bps) 24000 Average(bps)12000 de ezen változtathatsz pl. fixre. Az audióval nem kell foglalkozni mert a youtube úgy is átkonvertálja 128bitAAC-re. Ezek után biztos hogy eltűnnek a blurok és simán csak feltöltöd bármelyik video megosztóra.

2016. aug. 5. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Csúcs vagy, köszönöm a részletes útmutatást! :)
2016. aug. 8. 10:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!