Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Mi történhetett a laptopomon...

The viper kérdése:

Mi történhetett a laptopomon linux operációs rendszerrel? A többi lent.

Figyelt kérdés
Frissítést végeztem el rajta, de váratlanul lefagyott a laptop és újra kellett indítani. Azóta egy parancssor jön be, nem tudom mitévő legyek. (initramfs)

2016. jún. 18. 03:05
 1/6 anonim ***** válasza:
52%
Olvasd el, amit kiír és értelmezd!
2016. jún. 18. 05:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
61%
Live CD-ről mentsd le a fontos dolgokat, és telepítsd újra. Az a legbiztosabb és legegyszerűbb dolog.
2016. jún. 18. 05:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
20%
Én is azt mondom, hogy telepítsd újra. (Live CD-ről valószínűleg orvosolható lenne, de ahhoz látni kellene, és úgy is macerás.)
2016. jún. 18. 05:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Alain Delon ***** válasza:
45%
Ha particionálva van a merevlemezed, akkor nem kell kínlódni az adatok lementésével, hanem nyugodtan lehet újratelepíteni, és mehet a "/"-re a rendszer.
2016. jún. 18. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 László Próféta válasza:

Ha a rendszerednek annyi akkor annyi. Nálam is előfordult már ilyen 2006 óta, de szerencsére előkészítettem egy második 80 GB-os merevlemezt, egy második Linux telepítéssel, így nincs gondom a tekintetben a gépet nem tudom beindítani ha a szükség úgy hozza. Elég volt csak átdugni a SATA kábelt a tartalék rendszerre, frissítettem, és máris ment magától.

Ami az adatokat illeti, arra használtam egy különálló IDE-s meghajtót, amiről az adatokat átmentettem a másodmeghajtóra, és kész.

2016. jún. 19. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Tom Benko ***** válasza:
Hibaüzenet? Rendszernaplók?
2016. jún. 19. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!