Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Rendeltem egy laptopot és egy...

Rendeltem egy laptopot és egy 4 magos 3,1 GHz-s processzor van benne de amikor megnézem tulajdonságokba csak 2,10et ír ezt hogyan tudom átállítani?

Figyelt kérdés

2016. jún. 22. 04:55
 1/4 Ypszilon1980 ***** válasza:
Sehogy.
2016. jún. 22. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ha leírnád a laptopod PONTOS típusát akkor még talán segíthetnék is.

Amúgy pedig valószínű az a gond, hogy a laptopod processzorja 2,1 ghz-es, de turbo boost-al fel tud menni 3,1 ghz-re. Valahogy így kéne írja: "up to 3.1 ghz". Ezt nem lehet állítani.

Nekem is van egy intel core i7 processzorom amelyik 4.0 ghz-es és up to 4,2. Attól még az op.rendszerem 4.0 ghz-et ír.

Ha megakarod tudni mi a Turbo boost technológia keress rá a googleben.

2016. jún. 22. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Koplárovics Béci ***** válasza:
Ráadásul ha a Speedstep (AMD oldalon nem tudom mi a neve) be van kapcsolva (és miért ne lenne?), akkor ha kevésbé használod a procit, akkor vissza is veszi a működési frekvenciát (a GHz-eket). Ezzel energiát takarít meg, ami egy laptopnál elég fontos. Amíg csak úgy fut a windows, addig alig félgőzzel se szokott menni a proci.
2016. jún. 22. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Ypszilon1980 ***** válasza:
Én úgy tudom, hogy a gép leírásánál a busz maximális sebességével adja meg a proci teljesítményét, tehát az az érték konstans, az infoban nem fog változni szerintem.
2016. jún. 22. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!