Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Melyik a jó driver a Dell...

Melyik a jó driver a Dell Inspiron Mini 1011 laptopomra?

Figyelt kérdés
Az interneten található oldalakról(köztük a Dell weboldaláról) letöltött driverek nem működtek. Párszor már újra lett telepíve a laptop legutóbb android x86 volt rajta de minden újrarakásnál alapból ment a wifi. De most visszatettem a win7et és nem talál driver-t még a Windows Update sem. Megpróbáltam még kétszer újratelepítettem de már nem tudom a driver-t telepíteni. Mi a baja?

2016. júl. 6. 19:34
 1/4 Szirty ***** válasza:

Szerintem ha 1520 van benne akkor ez kell neki:

[link]


Ha 1397 van benne akkor meg ez kell neki:

[link]

2016. júl. 6. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
És az kicsomagolás után miért áll le?
2016. júl. 6. 19:57
 3/4 coopper ***** válasza:

Szia.


Két dolog :


1. Manuális driver keresés hardverazonositó alapján :


Ez tuti módszer, de sajnos nem olyan egyszerű ez sem, a sok "driver update" - általában virusos - programok miatt amit az ilyen driveres honlapok megpróbálnak rád erőltetni, illetve ez is mint minden más nagy "üzlet" és nagyon sok a fizetős honlap :


Nézd meg az eszközkezelőben, hogy van-e sárga kérdőjeles vagy felkiáltójeles eszköz (vagy azt az eszközt keresd amire másik drivert szeretnél telepíteni).


Eszközkezelő indítása : Futtatás/Keresés : devmgmt.msc


Ha van sárga kérdőjeles/felkiáltójel eszköz akkor nézd meg a hardverazonosítóját és az alapján próbálj meg driveret keresni :


Kattint kétszer az egyik ilyen sárga kérdőjeles/felkiáltójel eszközre, előjön egy ablak, abban a "Részletek" fülön van egy leengedhető ablak, oda válaszd a "Hardverazonosítókat".


Az alatta lévő ablakban megjelenő adatokból az első sorra kattints rá és CTRL+C (másold).


Googliban bemásolod (CTRL+V). Először is próbáld meg az összes adat alapján keresni a drivert, ha nem sikerül akkor próbálj meg a végéről leszedni egy egységet ("&" jel az egység tagoló), majd még egy egységet, a végén csak a VEN és a DEV - Vendor és Device, usb eszköz esetén a VID és PID azonosító marad, utána írod Driver plusz az OP rendszert és már keres is.

Példa googli keresésre :


PCI\VEN_1002&DEV_9498&SUBSYS_10021002&REV_00 driver windows 7


Itt egy mintakép hardver azonosítóra :

[link] vagy [link]


2. Valamilyen automatikus driver frissítő program (nem nagyon szeretem őket mert általában vírusosak), de esetlegesen találhatsz olyat ami nem az. Pl. : Driverpack Solution-t, de ezt is inkább offline módban való használatra ajánlom :


Letöltöd a torentet a facebook honlapról : [link]


Majd amikor lejött az iso kibontod. Két fontos mappa :


- Drivers (itt vannak a driverek 7zip-pel tömörítve)

- Indexes (itt vannak TXT-ben a hardverazonosítók felsorolva).


Megkeresed az indexesben a hardvaeazonosító alapján az eszközödet, majd a Drivers mappából kiszeded a hozzá tartozó drivert és telepíted.


Ha megadod a hardverazonosítót megnézem, milyen drivert találok az eszközhöz.


Sok sikert.

üdv.

2016. júl. 6. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Szirty ***** válasza:

"És az kicsomagolás után miért áll le?"


Nem tudom mit nyomtál meg. Te ülsz a géped előtt, nem én.

2016. júl. 8. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!