Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Miért nem enged a Windows 10...

Miért nem enged a Windows 10 alapértelmezett böngészőt beállítani?

Figyelt kérdés

Jó, tudom, azért mert a Win10 egy sz#r, és én is egy sz#r vagyok, amiért használom, dögöljek meg.

De ha ezen túllendülünk: pár napja volt egy frissítés, és azóta a Google Chrome minden alkalommal megkér, hogy állítsam be alapértelmezett böngészőként. Szívem szerint így is tennék, sőt, ezidáig így is volt, de most ha rámegyek a beállításra, kidob a gépházba hogy ott adjak meg alapértelmezett böngészőt, de nem tudok, mert bármire is kattintok, a mező üres marad. És kezd már egy kicsit frusztráló lenni, hogy a legtöbb link előtt megkérdi, hogy mivel nyissa meg (természetesen hiába pipálom ki, hogy ezentúl az általam kiválasztott programmal menjen a folyamat, nem különösebben hatja meg), vagy kérdés nélkül megnyitja Edge-dzsel, ami szerintem a pofátlanság netovábbja.

Valakinek van esetleg ötlete, hogy ez mitől van, és hogy hogyan tudok tenni ellene?



2016. júl. 20. 19:53
 1/10 anonim ***** válasza:

Nekem itt lehet állítani:


Start -> gépház -> rendszer -> alapértelmezett alkalmazások

Rákattintok, hogy webböngésző (persze az alatta lévő Edge-re), és feldob egy listát, hogy válasszak.

2016. júl. 20. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

#1:

"kidob a gépházba hogy ott adjak meg alapértelmezett böngészőt, de nem tudok, mert bármire is kattintok, a mező üres marad"


A magyarázat ezen részével arra akartam rávilágítani, hogy az általad felvázolt megoldást próbáltam és nem vált be.

2016. júl. 20. 21:12
 3/10 Farkas999 ***** válasza:
Mentsd le a könyvjelzőket, töröld le a Chrome-t, majd telepíts újra és importáld be a könyvjelzőket. majd a fenti módszer alapján állítsd be alapértelmezettként. Nekem is csak így működött.
2016. júl. 21. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

#3: Sajnos ez sem sikerült, viszont találtam valamit, ami bejött...


A gépház helyett a vezérlőpultban állítottam át és úgy néz ki, így működik.

2016. júl. 21. 17:17
 5/10 anonim ***** válasza:
Bocs az offért,de ha ekkora sz@r,akkor miért használod?
2016. aug. 1. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Nem tudom eldönteni, hogy most beszálltál-e a poénba, vagy tényleg nem értetted.
2016. aug. 2. 21:45
 7/10 anonim válasza:

Hogy sikerült végül beállítani akkor?

Nekem is ugyanez a problémám és nem csak a böngészővel..

2016. aug. 5. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
#7 Van a vezérlőpultban(!) egy külön rész az alapértelmezett programoknak (nekem default programs, magyarul gondolom alapértelmezett programok, vagy valami ilyesmi), ott minden funkcióra be lehet állítani az alapértelmezett alkalmazást.
2016. aug. 5. 18:50
 9/10 anonim válasza:
Köszi szépen,sikerült így. De nem értem miért volt ez,nincs bajom a win 10-zel de ez most nagyon felcseszett:D.Köszi:)
2016. aug. 6. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Én is nagyon köszönöm pont ugyan ez volt nekem is a problémám de már megoldódott a vezérlőpultos beállítással! :-)
2017. febr. 4. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!